Cuma namazı çıkışı Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçime ilişkin Ankara merkezli diğer illerin adaylarını açıklama tarihini pazar gününe yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İşgalci ABD ve İngiltere'nin, Yemen'e yönelik saldırıya ilişkin ise, "Orantılı bir eylem söz konusu değil. Orantısız güç kullanıldı. israil aynısını Filistin'de yapmakta. İngiltere ABD ile beraber bu süreç içerisinde adımını attı. Şu anda Kızıldeniz'i kan gölüne çevirme hevesi içindeler. Yemen, Husilerle bütün güçleriyle bölgede onlara karşı gereken cevabı vereceğini söylüyor." diye konuştu.

Ankara'da FETÖ operasyonu: 11 gözaltı Ankara'da FETÖ operasyonu: 11 gözaltı

İşgal rejiminin Lahye'deki yargılanmasına da değinen Erdoğan, "Bizim verdiğimiz bütün belgeler Lahey'de iş görüyor. Bu bölgeleri artırarak vermeye devam edeceğiz. Bizim teslim ettiğimiz belgeler, görseller israil orada mahkum olacaktır. Bunu bekliyoruz. Lahey'in adaletine inanıyoruz. Netanyahu'nun kaçacak yeri yok, savunacak bir şeyi yok. Tayyip Erdoğan'a sözlü saldırılarla ellerine hiçbir şey geçmez. Tayyip Erdoğan'ı sözlü saldırılarla bitiremezler. Onlar zalimliklerinin gereğini yapıyorlar. Hiçbir zaman mazlumlar kaybetmedi, hep zalimler kaybetti." şeklinde konuştu.

Kaynak: ilkha