Sen olsan ne yapardın? Soru basit ama yanıtı zor! Ahmet Mümtaz TaylanEmpati” ile NTV ekranında.

Karşımızdaki kişiyi anlamak, denge içinde yaşam sürdürebilmek için geliştirmemiz gereken en önemli yeteneklerden biri Empati. Peki Empati kurabiliyor muyuz?

Ahmet Mümtaz Taylan, ünlü konuklarına her hafta haberlere konu olmuş insan hikayelerini görüp onların yaşadıklarıyla “Sen olsan ne yapardın?” diyor. Konuklar yaşanmış hikayelerle empati kurarken, bambaşka hayatlar, bambaşka gerçekler ve onların bilmediğimiz yönleri ortaya çıkıyor.

30 Mayıs 2023 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı 30 Mayıs 2023 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı

eser yenenler (2)

Çocuklarla beraber bir sorun daha yaratan bir çocuğa dönüştüm.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın "Nasıl bir baba olduğunu düşünüyorsun" sorusuna Eser Yenenler "Nasıl bir baba olduğuma çocuklarım karar verecek ama, biraz baba gibi değil de biraz çocuk gibiyim evde. Üçüncü kardeş gibiyim, o biraz Berfu'ya zorluk yaratan bir şey, ama o üçümüze de bakıyor. Ben babalığı daha babacan bir şey zannediyordum, değilmiş. Oğlanlarla şımarmak, onlar olunca kendimi olgun babacan biri zannederken hiç olmadığımı, naz yapan, gel diyen, oyna dediğinde oynamıycam ya falan yapan, bir sorun daha yaratan bir çocuğa dönüştüm, anlamadım yani... Gerçekten hayat beni oraya getirdi, yapmam gerekeni biliyorum ama yapamıyorum bazen, o anlarda da çocuklaşıyorum" diyerek ilginç yanıtlar verdi.

Çocukluğumu yaşamadım

6 yaşındayken babası vefat eden Eser Yenenler'e Ahmet Mümtaz Taylan'ın "Babacığınla ilgili bir şeyler hatırlıyor musun" sorusunu yöneltince, Yenenler'in duygusal yanıtları da şöyle oldu: "Duygulu bir durum hatırlamıyorum. Ablamlar benden 8-9 yaş büyüktü, onların yüzme yarışlarına geliyormuş, ben baba kavramını kaybettim. Erkek olmandan dolayı 'evin erkeği sensin'le büyütülüyorsun o dönemde, o da ağır sorumluluktu. Herkes ağlarken ben 'tamam şimdi ne yapmak lazım' diye bir küçük adama dönüştüm. Baba gitti, disiplin figürü yok, ya kendini çok kaybediyorsun, ya da hiç kaybetmiyorsun. Ben hiç kaybetmeden, aşırılık yapmadan, dolayısıyla çocukluk yaşamadan ciddi bir hayat yaşadım. Çocuklarımla çocuk olmam, Berfu'nun bana bakmasının nedeni de bu. Baba ol diyo, bilmiyorum ki nasıl baba olunur."