İstanbul doğumlu olan Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü birincilikle tamamladı.

İstanbul Haliç Üniversitesi’nde klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra adli bilimler doktorasına geçiş yaptı. Şu an halen adli bilimler doktora eğitimine devam ediyor.

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde stajını tamamlayan Esra Ezmeci, İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yaptı. Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi, bireysel danışmanlık üzerine çeşitli konularda danışmanlık ve tedavi çalışmalar yürütüyor.

Kendi geliştirdiği geçmiş temizleme terapisi ile oldukça başarı kazandı. Çok sayıda televizyon kanalında programlar hazırlayıp sunmuş ve çeşitli mecralarda psikoloji üzerine yazılar yazdı.

Sosyal medya hesabından düzenli olarak yaptığı soru cevap etkinliklerine gelen cinsel yanıtları paylaşmasıyla Ezmeci, sık sık haberlere konu oluyor. Bu durum ise bir takipçisi “Hep cinsel içerikli itiraflarla gündeme geliyorsun. Oğlunu paylaş da görelim” yorumunu yapmıştı.

Oğlu Tuğra Dalmaz ile Ezmeci fotoğrafını paylaşınca eski eşi merak konusu olmuştu.

Ezmeci'nin 2006 yılında Dalmaz Center’în sahibi Mehmet Dalmaz ile evlendiği ortaya çıkmıştı.

İlişkisinde anlaşmazlıklar yaşayan ikilinin 2015 yılında da karşılıklı anlaşarak boşandıkları öne sürülmüştü. Bir takipçisi Ezmeci'ye bugün "Madem yaptığınız herşey bu kadar etkili siz neden boşandınız Esra hanımcığım" sorusunu yöneltti.

Eşinden boşanmasıyla ilgili defalarca aynı soruya maruz kalan Ezmeci, takipçisine yanıt verdi.

Ezmeci, "Yine geldi bu soru. Öncelikle ben evlendikten sonra 2. Üniversite olarak psikoloji okudum ve bir çok yöntemi araştırarak sonradan öğrendim." ifadelerini kullandı. 

Büyük kazadan sonra Sergen Deveci sahneye geri dönüyor Büyük kazadan sonra Sergen Deveci sahneye geri dönüyor

Devamında ise "2.si İnsanlar çok farklılarsa ve kişilikleri uygun değilse boşanmaları evliliklerini sürdürmekten daha büyük başarıdır" dedi.

esra ezmeci oğlu

Şu anki durumuna gelmesiyle ilgili Esra Ezmeci, "Boşanmasaydım şimdi bu konumda insanlara yardım eden kitaplar yazan biri olamayabilirdim" sözlerine yer verdi.

Eski eşiyle ilgili ise Ezmeci "Ben eski eşimle çok farklı kişiliklerdeydik, küçük yaşta evlendik ve hayat amaçlarımız çok farklıydı. Sonra bunu fark edince ayrıldık" dedi.

"Çok da güzel bir oğlumuz var" diyen Ezmeci "İnsanlar boşanabilir bu onların başarısız olduğu anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Esra Ezmeci yaptırdığı estetiklerden sonra çok farklı bir görünüme kavuştu.

Esra Ezmeci kimdir? Psikolog Esra Ezmeci kaç yaşında, nereli?

Esra Ezmeci, 1 Ağustos 1986 tarihinde İstanbul'da doğan bir psikologdur. 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Halka İlişkiler bölümünde lisans öğrenimini tamamladı.

2011 yılında ise İstanbul Haliç Üniversitesi'nde Psikoloji alanında yeniden lisans öğrenimi gördü. Bölümünü birincilikle tamamlayan Ezmeci, ardından aynı kurumda Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisansa başladı.

Yüksek lisansın ardından öğrenimine, Adli Bilimler alanında doktora yapmak üzere devam etti. Psikoloji alanında kaleme aldığı kitaplarla büyük beğeni toplayan Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, ilk kitabını yayımladığı 2018 yılından bu yana çok satanlar listelerindeki yerini koruyor.

Ezmeci, gündelik yaşam ve ilişkilere dair önemli çıkarımlarıyla birçok takipçisinin ve okurunun hayatına dokunuyor. Bireysel danışmanlık, aile - ilişki - evlilik danışmanlıkları, ergen psikolojisi, bağımlılık tedavisi vb. alanlarda da önemli çalışmaları bulunan Ezmeci, özgün teknikleriyle alanının öne çıkan isimleri arasında yer alıyor.

ESRA EZMECİ KİTAPLARI

  • Kararı Ben Veririm
  • Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir
  • Süt Lekesi
  • PSİKOLOG ESRA EZMECİ KAÇ YAŞINDA?

esra ezmeci-2