Konya'da trafik kazasıı: 5 ölü,1 yaralı Konya'da trafik kazasıı: 5 ölü,1 yaralı

Konya'da kiracının evine yaptığı ilaçlamadan sonra üst katta oturan ev sahibinin ziyarete gelen 7 yaşındaki torunu Ahmet Enes Temel zehirlenme sebebiyle hayatını kaybetti, 5 kişi de hastanede tedavi altına alındı.

Olay, merkez Meram ilçesi Uluırmak Mahallesi'nde iki katlı evde meydana geldi.

Eşi yurt dışında çalışan Ayşe Temel (40), sömestir tatili nedeniyle çocukları Fatmanur (18), Yasin (15) ve Ahmet Enes Temel ile birlikte annesi Necla Duran'ın evine gitti.

Ilaç

İLAÇLATIP EVDEN ÇIKTI

Alt katta oturan inşaat işçisi Suriye uyruklu Abdülkerim Ahmet de geçen pazartesi günü evinin çeşitli yerlerine peçete ve kağıt üzerine böcek ilaçları koyup, cam ve kapıları bantladı.

Ardından eşi ve çocuklarını bir yakınlarının evine bıraktıktan sonra Çumra ilçesine çalışmaya gitti.

Ayşe Temel, dün gece göğüs ağrısı şikayeti nedeniyle hastaneye gitti.Tedavisinin ardından taburcu olup, annesinin evine döndü.

Bugün de Ayşe Temel, çocukları Fatmanur ve Yasin ile yeğenleri Mine Büyükgör (17) ve Sena Gül Büyükgöker (21), mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine Numune Hastanesi gitti. Tedaviye alınan 5 kişinin zehirlendikleri anlaşıldı.

KALBİ ÇALIŞTIRILDI, ANCAK HAYATINI KAYBETTİ

Bu sırada anneanne Necla Duran ile evde kalan Ahmet Enes Temel de uykusunun geldiğini söyleyip yattı. Necla Duran, bir süre sonra torununun hareket etmemesi üzerine şüphelenip sağlık çalışanı bir yakınıyla konuşup, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi.

Eve gelen sağlık ekipleri Ahmet Enes'in duran kalbini çalıştırdı. Ardından ambulansla aynı hastaneye kaldırılan Ahmet Enes, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın ardından evde inceleme yapan polis, ilk belirlemelere göre ailenin, kiracının evin birçok noktasına koyduğu böcek ilacından zehirlendiğini saptadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Medya Tilkisi