CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısına ilişkin açıklamalar yaptı. Doğalgaz konusundaki önerilerini tekrarlayan Öztrak, “Şu kara kışa girerken, vatandaşı bir nebze olsun rahatlatmak mı istiyorsunuz? Daha önce söyledik bir kez daha söylüyoruz. Aralık veya Ocak ayında, Hiçbir eve doğalgaz faturası göndermeyin.” diye konuştu.

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce CHP'yi yerden yere vurdu! "Partinin İçine FETÖ'cüleri Doldurdular" Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce CHP'yi yerden yere vurdu! "Partinin İçine FETÖ'cüleri Doldurdular"

‘KARA PARA’ SUÇLAMASINI SÜRDÜRDÜ

Türkiye’nin kara para aklama makinesine çevrildiği suçlamasını sürdüren Öztrak, “Hem Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı, Hem Mali Eylem Görev Gücü üyesi olup da, Gri Liste’de olan tek bir ülke var: O da Türkiye… Çıkardıkları varlık barışlarıyla, türlü türlü mali aflarla Türkiye’yi koca bir, kara para aklama makinesine çevirdiler.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye ile ilişkilerde “sil baştan” yapacağı açıklamasını eleştiren Öztrak, şunları kaydetti: “Suriye Devlet Başkanı Esad’la ilişkilerin ‘Haziran seçiminden sonra sil baştan’ ele alınabileceğini söylemişti.

Dün de ‘Katil Sisi’, ’Zalim Sisi’, ’Darbeci Sisi’ dediği, Mısır Devlet Başkanı Sisi ile ‘Sil Baştan’ yaptı. Televizyonlarda ardından hıçkıra hıçkıra ağladığı, dört parmak yapıp meydanlarda selamlattığı Rabia’yı, Katar topraklarına gömüverdi…” Ardından kendi tutumlarını açıklayan Öztrak, “Bizim bu konuda tavrımız nettir. Mısır ile ilişkilerimiz, Suriye ile ilişkilerimiz, bölgeyle ilişkilerimiz hızla normalleştirilmelidir.” dedi.

PKK DEMEDEN LANETLEDİ

TSK’ın Irak ve Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği pençe-kılıç harekatına ilişkin soruya Ötrak, “Her türlü terörü ve terör örgütünü lanetliyoruz. TSK’nın teröre ve terör örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadele eden askerimizin sırtından oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir. Bir kez daha Irak ve Suriye’de Mehmetçiğimizin ayağına Allah taş değdirmesin diyoruz” yanıtını verdi.

Öztrak, “İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun ‘Kılıçdaoğlu’nun adaylığından endişeliyiz’ açıklaması yapmıştı. İyi Parti’nin Kılıçaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığı ifade ediliyor, sizin bu konuda değerlendirmeniz nedir?” sorusuna da, “Sayın Ağıralioğlu şahsi görüşlerini ifade etmiş. Bu konuda kararı 6’lı Masadaki altı partinin genel başkanları verecek.” cevabını verdi.

Bakan Soylu’nun sözlerine ilişkin CHP avukatının açtığı davaya ilişkin Öztrak şu değerlendirmeyi yaptı: “Atanmış bakan sorulara cevap vermek yerine ana muhalefet partisi liderine ağzına geleni söylüyor. Bu hakaretler kabul edilemez. Aslında bu fotoromanın ederi beş kuruştur. Fakat bunlarda beş kuruşluk anlayış olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu sefer genel başkanımız anlayacakları dilden konuşmuştur, 200 bin liralık tazminat davasını açmıştır. Belki biraz kendilerine çekidüzen verirler.”