Habertürk gazetesi, Sevilay Yılman ile yollarını ayırdı. Veda haberini doğrulayan Yılman, sosyal medyada paylaşım yaparken Habertürk'ün kurallarına uygun davranamadığı için söz konusu ayrılığın gerçekleştiğini dile getirdi.

“Ciner Medya Grubu’nun da sosyal medya kullanımı konusunda çalışanlarından uymasını istediği kurallar var. Ben epeyce bir direndim bu kurallara uyum sağlayabilmek için ama son süreçte maalesef başarılı olamadım, olamıyorum da…” diye yazan Yılman, “Özellikle aktif olduğum Twitter’da kurumun ilke ve kurallarına aykırı paylaşımlar yaparak sürekli ihlalde bulunuyorum. Bu ihlal durumum en sonunda İnsan Kaynakları tarafından dikkat çekti ve uyarıldım. Tüm kurum çalışanlarının riayet ettiği kurallar ve kaideler bir kez daha hatırlatıldı tarafıma. Çünkü grubun tüm çalışanlarına tebliğ ettiği bir, ‘Sosyal Medya Yönergesi’ var ve ben uymayınca diğer arkadaşların da uymama hakkı doğuyor. Ve böyle olunca da mesele yönetilemez hale geliyor” diyerek bu sebepten dolayı kurumla yollarının ayrıldığını belirtti.

Survivor'da kadınların kavgası! Survivor'da kadınların kavgası!

Yeni döneme Youtube’da devam edeceğini, ‘Özellikle medya, yargı, ticaret ve siyaset denkleminin ombudsmanı olacağım’ ifadesini kullanarak belirten Sevilay Yılman, “Başta Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgay Ciner’e, Medya Grup Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ’a ve kurum çatısı altında birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma ve siz çok kıymetli okurlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek Habertürk’e veda etti.

Bir taraftan sosyal medya kurallarına uymadığı için uyarıldığını söyleyen Sevilay Yılman’ın diğer taraftan kalması yönünde ısrarlar olduğunu ifade etmesi ise dikkat çekti.