Muharrem İnce'nin bu sözlerine ilk tepki Fazıl Say'dan gelmişti.

Demet Özdemir ile Oğuzhan Koç evde kahve içti Demet Özdemir ile Oğuzhan Koç evde kahve içti

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ünlü piyanist Fazıl Say, şu ifadelerle tepkisini dile getirmişti:

"KİM ULAN SÖZDE SANATÇI?"

Bu kadar kritik bir seçimde, başarmak, aydınlığa varmak da bu kadar yakınken, bir araya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oylarına göz dikmiş biri. Bu halka kötülük bu.

Bilgisizliğe, kültürsüzlüğe , sıradan bir şovmene, bir ikinci RTE vakasına oy verecek lüksü yok bu halkın.

Kim ulan sözde sanatçı? Kim? Kime ne diyorsun? Viskisini yudumlayanlarmış? Sana ne? Kahvemi yudumluyorum ya da su içiyorum sana ne? Ne içeceğimizi bu yaşımızda ne yazacağımızı sana mı soracağız? Korede hayvanat bahçesinde Goril’in şartları düzelsin diye 130 bin imza var.

İNCE ÖZÜR DİLEDİ ANCAK FAZIL SAY'IN TEPKİSİ DİNMEDİ

Tepkilerin ardından sosyal medya hesabı üzerinden özür dileyen Muharrem İnce şu ifadeleri kullandı:

"John Steinbeck, 'Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.' der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçılar” şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır."

Muharrem İnce özür dilemişti: Fazıl Say şimdi de 'mağara adamı' diyerek seslendi

FAZIL SAY'IN TEPKİSİ DEVAM ETTİ: "MAĞARA ADAMI SEVİYESİ"

İnce'nin özür dilemesinin ardından Fazıl Say sert bir açıklama daha yayınlayarak şunları söyledi:

Ne özür istiyoruz ne de af. Hiç bir şey istemiyoruz. Mağara adamı seviyesi söylem ve trollerini de alsın gitsin istiyoruz. Aydınlık ve güzel bir geleceğe uzandığımız yolda “gölge etmesin” yeterlidir. Çekilsin yolumuzdan. Adını bir daha duymak istemiyoruz. Utanç yaşattı.