Fenerbahçe Kulübü 2021 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirildi. Mali genel kurulda Erçin Çoban, Şükrü Selman Akbulutlu ve Mahmut Aslan Baysal’ın sarı-lacivertli kulüpten ihracı üyelerin oylarına sunuldu.

Mesut Özil'den tuhaf hareket! Fenerbahçe'yi takipten çıktı Mesut Özil'den tuhaf hareket! Fenerbahçe'yi takipten çıktı

Erçin Çoban, savunmasının alınmasının ardından oy çokluğuyla ihraç edildikten sonra Şükrü Selman Akbulutlu’nun savunması alındı. Şükrü Selman Akbulutlu’nun kürsüdeki açıklamalarının ardından yapılan oylamada oy çokluğuyla ihraç edildiği açıklandı.

Oylama sırasında Akbulutlu ve yanındaki bazı kişiler bu yöndeki raporun okunması talebinde bulundu. Diğer üyeler de aynı çağrıyı yaparken, önce raporu okuma kararı alan mali genel kurul divan başkanı Talat Yılmaz, bu kararından vazgeçti. Yılmaz'ın "Rapor sizi ilgilendirmez" demesi üzerine üyeler buna sert tepki gösterdi.

Yaşanan gerginlik nedeniyle söz alan başkan Ali Koç, 7 sayfalık raporun okunmasını istedi. Rapor okunmadan önce Şükrü Selman Akbulutlu, Talat Yılmaz'ın uyarısıyla güvenlik görevlilerince salondan çıkarıldı. Daha sonra Akbulutlu'nun ihracıyla ilgili 7 sayfalık rapor okundu.