Gazeteci Emrullah Erdinç ile fenomen Eylül Öztürk arasındaki 11 ev polemiği devam ediyor. Eylül Öztürk'ün Amerika'daki 11 evi nasıl aldığı merak konusu olmuştu. Erdinç'in bir programda konuyla ilgili yaptığı yorum Eylül Öztürk'ü çileden çıkardı. Erdinç'in sözlerini duyar duyarmaz telefonuna sarılan Öztürk, çektiği videolarla Emrullah Erdinç'e ateş püskürdü. İşte detaylar...

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın tutuklanmasının ardından fenomnenler hakkında inceleme başlatılmış ve Eylül Öztürk, Polat çifti soruşturmasına dahil edilmişti. Öztürk hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirilmiş, mal varlıklarına el konulmuş ve şirketlerine kayyum atanmıştı. Amerika'daki 11 evi nasıl aldığı konusundaki iddialara çektiği videolarla ve belgelerle yanıt veren Öztürk, kendisi hakkında yapılan haberler nedeniyle gazetecileri hedef almıştı. 

Romantik dolandırıcılara dikkat! Romantik dolandırıcılara dikkat!

Eylül Öztürk son olarak Emrullah Erdinç hakkında paylaştığı videolarla gündeme geldi. Dilan Polat soruşturmasını başından beri yakından takip eden Emrullah Erdinç'in bir programdaki sözleri Eylül Öztürk'ü çileden çıkardı.

Eylül Öztürk, Emrullah Erdinç'in Söylemezsem Olmaz yayınında kendisi hakkında yaptığı "11 ev aldım diyor, 11 evi alırken paraları nasıl, hangi yöntemle buradan çıkarttınız? Bankayla mı? Başka yöntemle mi?" yorumunu duyunca küplere bindi.

Eylül Öztürk-11

Eylül Öztürk, Emrullah Erdinç'e cevaben 13 gün önce Youtube'da evleriyle ilgili paylaştığı videonun linkini vererek ''Bir ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatmıştım 13 gün önce. Ama siz hala ısrarla hem kamuoyunu hem de insanları yanıltmaya devam ediyorsunuz.'' dedi.

''Devleti aciz göstermekten ne zaman vazgeçeceksiniz Emullah bey?'' diyen Öztürk dekontlarını paylaştı.

Ardından Erdinç'in kendisi hakkında ortaya attığı iddiaların hepsinin doğrusunu kanıtladığını belirten Eylül Öztürk, "Sizin gibi telefon ekranıma bakarak konuşmadım, belgeleri koydum. Devleti aciz gösterdiniz, kamuoyunu yanılttınız" dedi.

Eylül Öztürk 1

Hızını alamayan Eylül Öztürk, Emrullah Erdinç'in söylemleriyle bütün bir meslek grubunu zan altında bıraktığını söyledi. Yetmedi, "Siz var ya Emrullah bey ileride okullarda örnek olarak okutulacaksınız. Bir gazetecenin ne yapmaması gerektiğiyle ilgili örnek olarak okutulacak bir insan haline geleceksiniz çünkü benim size açacağım dava tarihteki en büyük tazminat davası olacak!" dedi.

Emrullah Erdinç'in daha önce katıldığı yayınlarda kendisi hakkında ortaya attığı tüm iddiaları tek videoda toplayan Eylül Öztürk, "Bunun bedelini hukuk önünde kuruş kuruş ödeyeceksiniz Emrullah Bey" çıkışında bulundu.

Editör: Medya Tilkisi