Manga solisti Ferman Akgül sosyal medyada bazı sanatçıların kendisi hakkında yaptığı paylaşımlara istinaden açtığı davaya ilişkin avukatı aracılıyla bir açıklama yaptı.

AÇIKLAMA AYNEN ŞÖYLE

Müvekkilimiz Ferman AKGÜL’ ün davacı olduğu hukuki süreç; kamuoyunda yayılan asılsız iddiaların (hukuki süreci başlatmak için seçimin bitmesini beklediğimiz iddiası) aksine seçim öncesi başlatılmıştır. Tebligatların muhataplarına ulaşmasının bir süre sonra gerçekleşmesi de olağandır. Dava nedeni ise eleştiri değil, uzunca bir süredir devam ederek, gerçeğe aykırı iddialar ile müvekkilimizin siyaset gündemine alet edilip kişilik haklarına saldırılmasıdır.

Müvekkilimiz Ferman AKGÜL, tüm kamuoyunca takdir edileceği üzere başarılı ve profesyonel müzisyenlik kariyeri ve kültür, sanatın diğer dalları ile yaptığı projeleri ile tanınan ve bu yönüyle ülkemizin saygın bir değeri haline gelmiş, ülkemizi tüm dünya kamuoyunda temsil etmiş bir sanatçıdır. Müvekkilimiz hiçbir zaman siyasetin içerisinde yer almamış; müzik kariyerini ve başarılarını hiçbir siyasi iradeye bağlı olarak sağlamamış, Türkiye’nin kültür ve sanat projelerinde siyasetten bağımsız olarak yer almış, ülkesinin projelerini yine siyasetten bağımsız olarak desteklemiş, yalnızca profesyonel olarak müzisyenlik ve prodüktörlük mesleği ile uğraşmış ve bu güne değin gündeme her zaman birleştirici sanatçı kimliği ile gelmiştir.

Mehmet Ali Erbil sevgilisinin doğum gününde evlenme teklifinde bulundu Mehmet Ali Erbil sevgilisinin doğum gününde evlenme teklifinde bulundu

Seçim nedeniyle ülke gündeminin gerginliğini görmezden gelen ya da bundan istifade eden bazı kişilerce, doğru olmayan iddialar, doğru olmayan bilgiler ile müvekkilimize karşı saldırı başlatılmıştır. Uzunca bir süredir devam eden bu saldırılar kabul edilemez olup, akabinde anlatılan süreç; seçimin hemen öncesinde hedef gösterme ve linç seviyesine ulaşarak tehlikeli olabilecek bir boyuta gelmiştir. Bu nedenle bahsi geçen kişiler hakkında tarafımızca hukuki süreç başlatılmak zorunda kalınmıştır. Halen devam eden ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan paylaşımlar karşısında tarafımızca açıklama yapılmak zorunda kalınmıştır.

Bunun dışında sosyal medya ve medya organlarında paylaşılan gönderi ve görüşlere ilişkin olarak; eleştiri boyutunda kalan, müvekkilimizin mesleki itibarına ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşımayan, gerçek dışı bilgiler ile müvekkilimiz aleyhine kamuoyu yönlendirmesi amacı taşımayan hiçbir paylaşım, gönderi veya fikir beyanatı hakkında tarafımızca bir şikayet gerçekleştirilmemiş, hiçbir tazminat davası ikame edilmemiştir. Kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunarız.

Ferman AKGÜL vekili

Av. Ufuk KÖK