Karadeniz’de fındık sezonunun açılması için sayılı günler kaldı. Sezonluk olarak yevmiyeyle çalıştırılacak fındık işçileri için ödenmesi gereken tutar ise belli oldu. Buna göre 2022 yılında işçiler 215 TL günlük yevmiye alacak.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın başkanlığında, Mevsimlik Geçici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Toplantısı yapıldı. Mevsimlik tarım işlerinde çalışacak kişilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen günlük brüt asgari ücretin 215,70 TL altında verilmeyeceği belirtildi.

SGK, Bağ-kur ve Memur emeklisine güzel haber! Peş peşe açıklandı! Bankalar geri ödemesiz para veriyor SGK, Bağ-kur ve Memur emeklisine güzel haber! Peş peşe açıklandı! Bankalar geri ödemesiz para veriyor

BU SAATLER ARASINDA PATOZ YAPMAK YASAK

İşverenler tarafından fındık harman makinesinde tecrübesiz kişilerin çalıştırılamayacağı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli tedbirlerin alınacağı ve son olarak da meskûn mahalde gece 24.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında patoz yapılamayacağı kararlaştırıldı.