13 Nisan 2024 Cumartesi Reyting Sonuçları Açıklandı 13 Nisan 2024 Cumartesi Reyting Sonuçları Açıklandı

Sunuculuğunu Saba Tümer'in yapacağı Gain'de yayınlanacak olan Aşk Adası programı daha fragmanı yayınlanır yayınlanmaz gündeme oturdu.

Fragmanında yarışmacıların sarf ettileri sözler ve yaptıkları hareketler sosyal medyada da eleştiri konusu olurken RTÜK düğmeye bastı ve prgroam hakkında inceleme kararı aldıklarını duyurdu.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan ’Aşk Adası’ isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır. Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir. RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir. Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Editör: Medya Tilkisi