Fatih Portakal ve Fulya Öztürk arasındaki gerilim yeniden nükseder mi?

Medya sektörü, haberlerin aktarılması ve toplumun bilgilendirilmesi konusunda önemli bir role sahiptir. Ancak bazen medya dünyasında beklenmedik olaylar yaşanabilir ve bu olaylar gündemi etkileyebilir. Son zamanlarda yaşanan ve oldukça tartışmalı olan Fatih Portakal ve Fulya Öztürk arasındaki gerilimde medya dünyasında büyük yankı uyandıran bir olay olmuştur.

Olayın Arka Planı:

Fatih Portakal ve Fulya Öztürk, Türkiye'nin önde gelen haber kanallarında çalışan tanınmış gazetecilerdir. İkisi de farklı programlarda sunuculuk yapmaktadır ve izleyiciler tarafından tanınmakta ve sevilmektedir.

Ancak  bir kaç yıl önce Fox Tv ekranlarında yayınlanan Fulya ile Umudun Olsun programına Fatih Portakal'dan çok sert eleştiri gelmiş, programın sunucusu Fulya Öztürk de canlı yayında Portakal'a çok sert yanıt vermişti. 

 İki ismin farklı düşüncelere ve haber anlayışına sahip olması, zamanla gerilimi artırmıştı.

Geçtiğimiz gün Fatih Portakal'ın Sözcü tv'deki ana haber programında çalışanlarından birini canlı yayında seyirciye şikayet etmesi ve adeta azarlaması herkesi şok etmişti.

Portakal , bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuş ve yaptığı davranış çok eleştirilmişti.

Onu eleştirenlerden biri de şu an CNNturk'te çalışan Fulya Öztürk'ten geldi. 

Zahmet etseydiniz de bültene  çıkmadan önce haberi izleseydiniz.
“Adımı veriyorum bu bültene” diyorsunuz daha yayınlanan haberden haberiniz yok
Demek ki yeteri kadar özverili çalışmıyormuşsunuz siz de. Ekran önü hava cıvaaaa. Haberi okuyan kızcağızz da ağlıyordur şimdi günah ya.

Sözleri ile Portakal'ı eleştiren Fulya Öztürk geçmişte yaşanan gerilimli diyalogların adeta rövanşını almış oldu.