Devlet eliyle kamu kurum ve kuruluşlarına, bakanlıklar çatısı altında merkez ve taşra teşkilatlarına, devlet dairelerine, belediyeler ve belediyelere bağlı kurum ve kuruluşlara sürekli ve geçici personel alımları devam ediyor. Yaz döneminde de süren personel alımları için Eylül ayının gelmesiyle birlikte yeni dönem başlarken, bir personel alımı hamlesi de Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi.

Kamu çalışanı olmak için araştırmalara ve başvurulara devam eden vatandaşlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulan 4 bin 147 personel alımına ilişkin araştırmalarını da hızlandırdı. GSB tarafından duyurulan personel alımları ile ilgilenen vatandaşlar, başvuruların nasıl vere nereden yapılacağını, başvuru şartlarının neler olduğunu ve başvuru tarihlerini araştırıyor. İşte detaylar…

GSB 4 BİN 147 PERSONEL ALACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarına göre GSB bünyesinde 4 bin 147 personel istihdam edilecek. Bakan Kasapoğlu’nun açıklamaları heyecan yaratırken, vatandaşlar başvuru şartlarını ve detaylarını araştırmaya başladı.

BAŞVURU TARİHLERİ VE ADRESİ

GSB 4 bin 147 personel alımlarına ilişkin olarak adaylar başvurularını 10 – 15 Eylül 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Başvurular, e-Devlet üzerinde “Gençlik ve Spor Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” ve “Kariyer Kapısı” (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresleri üzerinden, elektronik ortamda yapılabilecek. KPSS şartı aranan personel alımlarında branşlar ve kontenjanlar da belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10'uncu ölüm yıldönümünde Neşet Ertaş paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10'uncu ölüm yıldönümünde Neşet Ertaş paylaşımı

HANGİ BRANŞLARDA KAÇ KİŞİ ALINACAK, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

GSB bünyesinde gerçekleştirilecek personel alımlarında 300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ve 2 bin 981 destek personeli (temizlik) alımı yapılacak. Büro personellerinde 2020 yılı KPSS B grubu P3 puan şartı ve ilgili bölümlerden mezun olma, koruma ve güvenlik görevlilerinde KPSS P93 puan türü ve ilgili bölümlerden mezun olma, destek personellerinde ise KPSS P94 puan türü ve lise ve dengi okullardan mezun olma şartları aranıyor.