7 Ekim’den beri Orta Doğu’da sular durulmazken, Hamas’ın saldırısının gerçekleştiği gün ortaya çıkan bir videoda görülen dövme sanatçısı Shani Louk’un akıbeti belli oldu.

theguardian.com'un haberine göre; 7 Ekim’de sosyal medyada paylaşılan bir videoda Louk’a ait olduğu tahmin edilen bir kadın bir aracın üzerinde taşınırken görülmüştü. Bilinci kapalı olduğu düşünülen Louk’un bacağının ters pozisyonda olması ve yarı çıplak vaziyette olması gündem olmuştu. Aynı videoda Hamas militanları Louk’a tükürmüş ve hakaret ederken görüntülenmişti.

23 yaşındaki genç kadının ailesi de önce kızlarının hayatta olduğuna dair bir inanç beslediklerini söylerken dün Louk’un öldürüldüğü duyurulmuştu.

Pazartesi günü Louk'un kız kardeşi Adi, Shani'nin muhtemelen saldırı sırasında, hayatta kalamayacak yaralanmalara işaret eden insan kalıntılarının bulunmasının ardından öldüğünü doğruladı.

Adi, Instagram hesabında şunları yazdı: "7 Ekim 2023'te Re'im'deki parti katliamında kız kardeşim Shani Nicole ZL'nin öldüğünü büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz."

İsrail dışişleri bakanlığı, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda Louk'un "akıl almaz dehşetler" yaşadığını söyledi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapıyor Dünyaca ünlü şarkıcı Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapıyor

Saldırının gerçekleştiği gün paylaşılan görüntülerde Louk'un, ele geçirilip Gazze'ye getirildikten sonra bir aracın arkasında hareketsiz yattığı görüldü.

Başlangıçta Louk'un annesi Ricarda, kızının hayatta olduğuna ve Gazze'deki bir hastanede tutulduğuna inandığını söyledi, ancak Pazar günü Alman televizyonuna kızının artık hayatta olmadığını bildirdi.

Alman ve İsrail medyasında yer alan haberlere göre Louk'un kuzeni, ailenin İsrail Savunma Kuvvetleri ve gönüllü acil müdahale kuruluşu Zaka'dan Louk'un kafatasının tabanında bir kemiğin bulunup Louk'unkiyle eşleştirildiğine dair resmi bir bildirim aldığını söyledi. DNA.

Doktorlar, bir kişinin bulunan kemik olmadan yaşayamayacağını belirledi ve Louk'un hâlâ hayatta olamayacağı sonucuna vardı. Ölüm tespiti İsrail Ulusal Adli Tıp Enstitüsü tarafından yapıldı.