Ne kadar emekli maaşı alırım, emekliliği yaklaşan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. EYT düzenlemesin Meclis'ten geçmesiyle milyonlarca çalışan emeklilik hakkı kazanacak. Ayrıca çalışma hayatının ardından prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş gibi faktörleri karşılayanlar da emekliliği elde edecek. Peki ne kadar emekli maaşı alırım? İşte SKK ve Bağkur 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama robotu...

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

SGK'nın hizmete sunduğu emekli maaşı hesaplama robotu ile maaşlar hesaplanabiliyor. SGK kapsamında sigorta sistemi 4A, 4B ve 4C olmak üzere üçe ayrılıyor. Bu noktada çalışılan sigorta sistemi, ödenen primler hesaplanırken prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş faktörleri dikkate alınıyor.

Emekli maaşına ve bayram ikramiyesine zam mı geliyor? Emekli maaşına ve bayram ikramiyesine zam mı geliyor?

Türk Lirası Para Yapılandırma

4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

4A SGK emeklisi vatandaşların emekli maaşlarını hesaplamak isterken yapması gereken tek işlem “uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/” adresine giderek “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgiler ile sorgusunu tamamlamak. Emekli maaşınız çalıştığınız devre boyunca yatırdığınız primlerle orantılı olarak hesaplanır.

4A AYLIK HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

4B Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar ise e-Devlet sistemine giriş yaparak kolaya alacakları maaş tutarını görüntüleyebilir. Bu işlem için hizmet dökümü sayfasında yer alan 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir.

para1

4B AYLIK HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

4C EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA

4C emeklisi olan vatandaşlar da uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ veya e-Devlet sistemine giriş yaparak maaş tutarını öğrenebilir. Bunun için açılan ekrandan istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Para Sayıyoruz

4C MAAŞ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ