İnci Taneleri dizisindeki pavyon dansı sosyal medyanında gündemine bomba gibi düştü.. Herkes bu konuda fikir beyan ederken en sert eleştiri yazar Sevda Türküsev'den geldi.

Demet Akalın ile Jess Molho'nun sunduğu programa konuk olan Türküsev "Pavyonlar ve Genelevleri kapatılsın" dedi.

Bu sözler sosyal medya gündem olurken şarkıcı Işın Karaca, Sevda Türküsev'in bu sözleri karşısında "Ah sevda! Vah sevda! Söylediğinin arkasında duramayınca konuyu bizlere çevirip "kadın düşmanı" ilan ediyorsun! Birilerine iyi görüneceğim diye bir toplumun dinamizmi ile bu kadar oynamak seni ünlü ya da üstün yapmayacak! Günümüzde genelevde çalışan bir kadına fahişe diyemezken senin sığ mantığın ancak bozulan ve yozlaşan yaşam sistemini daha da bataklığa süriikler! Türkiye de Genelevler 1812 de açıldı! Resmi olarak işçi sıfan ile yaşıyor bu kadınlar! Seks işçiliği, tercih yada değil, dünyanın en eski mesleği! Sen istesen de istemesen de bu böyle. Sex işçileri de oy kullanır, vergisini öder. Ama ne yazık ki araştırmalara göre Türkiye de sex işçilerinin 9 da 1 i yasal ve kayıt altında. Mesela şöyle diyebilirsin, kayıtlı olmayanlar kayıt altına alınabilse. Bu kadınlar da emekli olabilse.. Onca yıl çalışıp az da olsa sonunda huzura erse.. Bak bunu anlanm. Bu dediğini anlayarnam, anlatamam... Konu kadın değil! Konu herkesin haddini bilmesi.. Ne olursa olsun tabi ki hemcinslerimin sonuna kadar arkasındayım o ayn. Evet ben müzik yapıyorum, beni herkes dinler. Nerde, nasıl, kiminle dinlediğine karışabilir miyim? Sende kimsenin ne yaptığına ne yapmadığına karışamazsın. özellikle yasal bir duruma. Uzun lafın kısası; bence olmayan bir mahkemenin hekimi misali bence yargı dağıtmamalısın. En acısı ne biliyor musun? Genelevde çalışmadan fahişe olan bir çok kadın izledim ömrümce!" yorumunu yaptı.

Kan Çiçekleri oyuncusu Yağmur Yüksel suç duyurusunda bulundu Kan Çiçekleri oyuncusu Yağmur Yüksel suç duyurusunda bulundu

Işın Karaca

Editör: Medya Tilkisi