Memurların Ocak ayında yüzde 15 zam alması bekleniyor. TÜİK'in bugün Ekim ayı enflasyonunu açıklaması bekliyor. Açıklanan enflasyon verilerine göre bir çok zam oranı da belli olmuş olacak. Özellikle memur ve memur emeklilerinin gözü kulağı açıklanacak enflasyon verisinde.

İstanbul Beylikdüzü'ndeki olayda ifadesi ortaya çıktı! Odadan çıktığında sesleri geldi İstanbul Beylikdüzü'ndeki olayda ifadesi ortaya çıktı! Odadan çıktığında sesleri geldi

Zira memur ve memur emeklileri açıklanan enflasyon verilerine göre zam alacak. Toplu sözleşmeye eklenecek olan enflasyon farkı doğrudan zam olarak maaşlara yansıtılacak.

Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %85,51, aylık %3,54 oldu
Bu durumda memur ve memur emeklilerin yıl sonunda yüzde 15'e yakın zam alması bekleniyor.

Memur ve memur emeklilerine 6 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşmede belirlenen artış oranı doğrultusunda zam yapılıyor. Memur ve Memur emeklileri ise toplu sözleşmeden kaynaklanan yüzde 8 oranındaki artışa ilaveten, Temmuz ayında verilen yüzde 7 toplu sözleşme zam oranının üzerindeki enflasyon farkı alacak. Enflasyon farkı dahil 4 aylık memur zammı oranı ise 11,84 oldu.