Brezilyalı fenomen kendisiyle evlendi Brezilyalı fenomen kendisiyle evlendi

Bir süredir San Raffaele'de hastanesinde tedavi altından olan İtalyanları efsane ismi Toto Cutugno 80 yaşında hayatını kaybetti.

Sanremo şarkı yarışmasında iki birincilik alan Cutugno'nun Menajeri Danilo Mancuso, Salı öğleden sonra Milano'daki San Raffaele hastanesinde son aylarda kötüleşen uzun bir hastalıktan sonra şarkıcının öldüğünü söyledi. 

Toto Cutugno Kimdir?

Esas adı Salvatore Cutugno olan Toto Cutugno, 7 Temmuz 1943 tarihinde İtalya’ın Mass şehrinin Fosdinovo kasabasında doğdu. Müziğe ilk önce beste yaparak başlayan Cutugno, daha sonra kendi eserlerini seslendirmeye başladı. San Remo müzik festivalinde bir çok başarıları bulunan sanatçı, şarkılarında Napoliten ezgiler kullandı.1980 yılında “Solo Noi”; ile San Remo’da birincilik aldı. Fakat esas ününü 1983 yılında dünyaca ünlü “L’Italiano” ile kazandı. Aynı şarkıyla San Remo festivaline katılmasına rağmen altıncı olabildi.1990 yılında İtalya adına katıldığı Eurovision şarkı yarışmasında “Insieme 1992” adlı şarkıyla birincilik aldı. Adriano Celentano, Dalida, Joe Dassin, Micheal Sardeou, Ray Charles ve daha bircok ünlü sanatçı Cutugno’nun şarkılarını seslendirdiler.