1970’li yıllarda geçen ‘Kara Ağaç Destanı’nın başrollerinde Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker, Hakan Boyav, Merih Öztürk yer alıyor. 

Kara Ağaç Destanı 6. Bölüm

23 Mayıs 2024 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı 23 Mayıs 2024 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı

9. Bölümde Neler Yaşandı?

Sağlığına kavuşan Sultan, Ömer’in ortadan kaybolmasıyla bir şeylerin ters gittiğini anladı. Raziye, Ömer’in nişanlandığını ondan gizlemek istese de Sultan her şeyi öğrendi. Ömer’le acı bir yüzleşme yaşayan Sultan, Kara Ağaç’ın kaderini değiştirmek için tek başına yürümeye karar verdi. Hızla baraj inşaatı çalışmalarına dönen Sultan, köylülerin bazılarını ikna edip inşaatta çalıştırmaya başladı. Bunu duyan Celal Ağa, yaptığı hamlesiyle köylülerin dönmelerini sağladı.

Konakta düğün hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, Naile ve İlyas Kahya da köylerine döndü. Asiye, Celal Ağa’yı ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Celal Ağa, Asiye ve Naile’nin bir şeyler sakladığından şüphelenince İlyas Kahya’yı, Ayten’i araştırması için görevlendirdi.

Önce köylülerin işi bırakması, ardından baraj inşaatını durdurma kararının gelmesiyle Sultan, büyük bir darbe daha aldı. Daha fazla zarar görmek istemeyen Sultan, Raziye ile birlikte Kara Ağaç’tan ayrılmaya karar verdi.

Şehmus’un oyunuyla Ayten, konakta hırsızlıktan yakalanıp, hapishaneye gönderildi. Kendisine kurulan tuzağa karşı hamle yapan Ayten, Sultan’a bir mektup gönderdi. Büyük sırrı öğrenen Sultan, soluğu Celal Ağa’nın konağında aldı.

Editör: Medya Tilkisi