CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da destek için Akbelen'e geldi. Konuşmaların ardından ise Kılıçdaroğlu kesim alanına girmeden arabaya binince etraftaki vatandaşlar arabanın ön kaputuna vurarken attıkları "Arabaya değil barikata" sloganlarıyla tepki gösterdi.

Akbelen Ormanı'nda kömür madeni sahası için ağaç kesimi günlerdir devam ediyor. Yurttaşlar ise ağaçların kesilmesine karşı çıkarak tepkilerini bölgede eylemleriyle gösteriyor.

Eylemine devam eden yurttaşlara destek amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da beraberindeki heyetle Akbelen'e geldi. Kılıçdaroğlu "Direne direne kazanacağız" sloganı ile karşılandı.

Vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, "Kemal kardeşiniz sizin yanınızda. Sonuna kadar mücadele edeceğim. Hukukçu arkadaşlarımı da bu konuda görevlendireceğiz" diyerek söz verdi.

Uyuşturucu operasyonunda ateş açıldı! 1 şehit 2 yaralı Uyuşturucu operasyonunda ateş açıldı! 1 şehit 2 yaralı

Heyetin yaptığı konuşmaların ardından Kemal Kılıçdaroğlu, ağaçların kesildiği alana girmeden arabaya bindi. Kılıçdaroğlu'nun dönmesine tepki gösteren vatandaşların bir kısmı arabaya vurarak "Arabaya değil barikata" sloganları eşliğinde tepki gösterdi.

Kaynak: Medya Faresi