TRT 1’in Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturan büyük komutanın hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölümüyle yine şaşkına çevirmeye devam ediyor.

Ekranların etkileyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren, mukaddes şehir Kudüs’ü işgalden kurtaran Selahaddin Eyyubi’nin hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 16. Bölüm yine adından söz ettirecek.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin son bölümündeki detaylar haberimizde.

Selahaddin, Avram’ın Yahudi büyükleriyle yaptığı toplantıyı basmış ve Kutsal Ahit Sandığını ele geçirmiştir.

Sultan Nureddin’in ise İsmet Hatun’la evleneceğini söylemesi de Böri obasında büyük bir şok etkisi yaratmıştı.

Ahit Sandığını ele geçiren Selahaddin’in karşısına Gregor çıkar. İyice köşeye sıkışan Selahaddin, büyük bir zekâ göstererek düşmanlarını atlatmayı başarır ve sandığı güvene alır.

“Yargı” izleyicisi çok üzülecek! Dizi için son karar verildi “Yargı” izleyicisi çok üzülecek! Dizi için son karar verildi

Selahaddin’in Kutsal Ahit Sandığını ele geçirmesiyle telaşa düşen ve adeta gözü dönen Avram, Selahaddin’in obasını ablukaya alır.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 2

Öyle ki ne obadan birileri dışarı çıkabiliyor ne de obaya birileri girebiliyordur. Bu ahvalde Selahaddin iyice sıkışmış da olsa sandığı vermemekte kararlıdır. Cesur bir karar alır ve derhal sandığı Şam sarayına, Sultan Nureddin’e götürüp emanet eder.

Ancak beklenmedik bir şey olur ve Avram’ın bir süredir sinsice işlettiği bir planı devreye girer. Sultan Nureddin üzerine düşen çok önemli bir vazife için gizlice Medine’ye doğru yola çıkmak zorunda kalır.

Onun yokluğunda Mevdud sultan vekili olarak tahta oturur ve Selahaddin’in emanet ettiği sandığı haçlılara teslim edip anlaşma yapmak ister.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 17. Bölüm Pazartesi akşamı saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında seyircinin karşısında olacak.

Editör: Ali Çetin Akbayrak