Ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik şirketini kurma sürecini anlattığı Prestij Meselesi filmi, 3 Şubat’ta gösterime girecek.

Topaloğlu'nun büyük oğlu Volkan Topal, Mahsun Kırmızıgül'e babasının itibarına zarar verdiği iddiasıyla filmin gösteriminin durdurulması için dava açtı. Kırmızıgül ise Hilmi Topaloğlu'nun ailesinden izin alındığını belirtti.

Prestij Meselesi'ne büyük emek verdiğini belirten Kırmızıgül şu açıklamayı yaptı:

Yönetmen Mahsun KIRMIZIGÜL’ün uzun yıllardır çekmeyi arzu ettiği, bir otobiyografi, bir umut hikayesi olarak “PRESTİJ MESELESİ” tüm sinema severlerin son yıllarda büyük heyecan ve merakla beklediği bir filmdir.

Lupin dizisinin yıldızı hayatını kaybetti Lupin dizisinin yıldızı hayatını kaybetti

Hal böyleyken, merhum Hilmi TOPALOPLU’nun büyük oğlu Volkan TOPAL tarafından, “PRESTİJ MESELESİ” filminin, merhum HİLMİ TOPALOĞLU’nun kişilik haklarına saldırı teşkil eden sahneleri olduğu iddiası ile gösteriminin durdurulması, engellenmesi için İstanbul Fikri Haklar Hukuk Mahkemesinden tedbir talep edilmiştir.

Mahsun KIRMIZIGÜL bugüne kadar onlarca sinema filmine yönetmenlik yapmış, filmleri milyonlarca gişeye sahip bir yönetmen olarak, kendisinin müzik hayatında çok önemli bir yere sahip olan, “Abi“ diye hitap ettiği, onlarca ses sanatçısını keşfeden bir deha olan Hilmi TOPALOĞLU ile beraber geçtikleri o sihirli ve umut dolu yolun filmini de çekecekti. Ve çekti de.

PRESTİJ MESELESİ, sadece Mahsun KIRMIZIGÜL’ün değil, onunla beraber Haluk Levent ve Özcan Deniz'in de binbir zorlukla ama umutlarını yitirmeden müzik dünyasında var oluş çabalarının, Hilmi TOPALOĞLU’nun sihirli dokunuşu ile milyonların sevdiği sanatçılar haline gelmelerinin hikayesidir. Ve müzik piyasasının altın çağının yaşandığı Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nı 90'lı yılların başlarında resmeden, o dönem yüzlerce hit olmuş şarkının ve efsane olmuş ses sanatçısının izleyiciye hatırlatıldığı, birbirinden değerli sinema sanatçılarının rol icra ettiği, yüzlerce sinema emekçisinin aylar süren emeği ile çekilmiş bir sinema filmidir.

Filme Merhum Hilmi TOPALOĞLU’nun eşi, iki oğlu ve abisi Mustafa TOPALOĞLU da büyük destek vermiş, Filmin ve Mahsun KIRMIZIGÜL’ün yanında olarak Hilmi TOPALOĞLU’nun güzel anılarını yaşatmak için hep beraber çaba sarf etmişlerdir.

PRESTİJ MESELESİ, yönetmenin otobiyografisi olup, Hilmi TOPALOĞLU’nun hayat hikayesi değildir. Film HİLMİ TOPALOĞLU’nun manevi hatırasını ve ailesinin manevi duygularını zedeleyecek herhangi bir unsur taşımadığı gibi, Hilmi TOPALOĞLU’nun kıymetli anısına ve ışığına bir vefa duruşudur.

90’lı yıllarda kamuya mal olmuş bir müzik şahsiyetini, yeni nesillere tanıtmak, sevenlerinin ve de en başta yönetmen Mahsun KIRMIZIGÜL ve ailesinin en büyük isteğidir.

Eminiz ki kendisi de hayatta olsaydı, Sanat özgürlüğünün en büyük savunucusu olur ve filme sonsuz destek verirdi.

Kısacası “PRESTİJ MESELESİ” sinema filmi Merhum Hilmi TOPALOĞLU ve ailesinin kişilik haklarını zedelemeyen aksine onun umut, heyecan ve müzik dehasına selam duran, çok keyifle izlenecek bir sinema filmi olup, filme karşı Volkan TOPAL tarafından girişilen bu olumsuz tutum için üzüntü duymaktayız.