6'lı masanın son toplantısında neler yaşandı? Meral akşener o çok merak edilen ve gündeme bomba gibi düşen 6'lı masadan ayrılış nedenini anlattı.

Meral Akşener, yaptığı basın toplantısında "Gizli pazarlıklar" ifadesini kullanarak masadaki diğer partilerle Kemal Kılıçdaroğlu'nun gizlice adaylık anlaşması yaptığını ileri sürmüş. CHP ve diğer 4 partiden iddialara ilişkin yalanlama gelmişti.

6 siyasi partinin son toplantısında neler yaşandı?

Meral Akşener konuya ilişkin ilk açıklamasını gazeteci Candaş Tolga Işık'a yaptı. Işık'ın telefonla ulaştığı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayağa kalkıp kendisine tepki gösterdiğini ifade etti.

İşte Işık'ın Akşener ile yapmış olduğu görüşmeye ilişkin o paylaşımları: "Az önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile konuştum. Son 6'lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı: "O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cb adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

"Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sn. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim.

Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim. Sn Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim.

BEDAŞ duyurdu! İstanbul'da 27 Mart Pazartesi Elektrik Kesintisi BEDAŞ duyurdu! İstanbul'da 27 Mart Pazartesi Elektrik Kesintisi

Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı" dedi."