Motokurye olan ve iki çocuk babası Yunus Emre Göçer'e çarpan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un Türkiye’den kaçtığı ortaya çıkarken söz konusu olay gündeme oturdu.

Türkiye'yi sarsarken, vefat eden kuryenin eşi Öznur Göçer'in verdiği ifadede konuyla ilgili Müge Anlı'ya başvurduğu, fakat reddedildiğinden bahsetmesi Anlı'ya tepkilere yol açmıştı.

Anlı bugün canlı yayında söz konusu iddialara yanıt verdi.

"Biliyorsunuz bir trafik kazası oldu ben de haberlerde izledim. Bir motokuryeye bir araç çarpıyor, sonra o çarpan kişinin Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu olduğu ortaya çıkıyor. Sonra şimdi bir haberler yapmışlar o aile bana gelmek istemiş de ben onları reddetmişim de."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum mal varlığını açıkladı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum mal varlığını açıkladı

"Ya arkadaşlar ne olursunuz haber yaparken özellikle mesela ben basın yayın tarihinde bize okutulan bir gazetenin haberiyse eğer bu çok üzülüyorum. Lütfen biraz önce insan olun, vicdanlı olun ondan sonra yapın."

"Faili belli, vuranı belli, adı belli, sanı belli. Ben burada neyi araştıracağım sorması ayıp. Yani bu programın bir kere anlamı ne? Bir konularda herkes gündeme gelmeye çalışıyor, gündeme gelmenin de en kolay yolu ben oldum.

"Ben cevap vermiyorum aslında bu insanlara ama arkadaşlar yani biraz da vicdanlı olun. Bak gazetecilik önce vicdan işidir. Haber çok kıymetlidir, hepimiz koşarız ama bize okulda ilk öğretilen şey önce insan sonra gazeteci olduğumuzdur."
"Ama tabii gazeteci olmak için de nasıl doktor olmak için tıp fakültesine gidiliyor, nasıl avukat olmak için hukuk fakültesine gidiliyor, şimdi herkes gazeteci."

"İşte problem de bundan çıkıyor. Eğer buna inananlar ve bunu paylaşanlar varsa da ya aklınız yok ya vicdanınız yok. Ben hayatta neyden geri durmuşum ya? Siz eğer sanıyor musunuz ki ben bir şey yapmak isteyeceğim bana da birisi arayacak, gelecek diyecek ki yapma."

"Arkadaşlar ben 30 senedir çalışıyorum. Ben evimde otururum anlatabiliyor muyum yani? Bazen dua ediyorum Allah'a onun kedisi bulunuyor, onun çocuğu bulunuyor. Onun yaşadıklarını görüyorum ben el açıp diyorum ki 'Allah'ım bunu bana nasip ettin, bunu alma benim elimden." diyorum."
"Program falan bir yere kadar yani. Bunu kamera arkasında yapabilecek olsam inanın tercih ederim yani daha rahat ederim. Adam belli, vuran belli, rahmetli olan belli yani ne yapıyorsunuz, kuryecilere karşı beni hedef mi gösteriyorsunuz? Bu nasıl bir gerizekalılık?"

"Ya zekanız geri ya vicdan yoksunusunuz. İkisi de çok tehlikeli. Ve bu toplumda bu ikisinin yoksunluğu bizi bu hale getiriyor. Lütfen ya beni de her şeyde ortaya atmayın kardeşim. Benim her şeye verilecek cevabım var aslında muhatap almıyorum."

Editör: Medya Tilkisi