Konya'nın Akşehir ilçesinde 6 Temmuz'da kiraz bahçesinde mevsimlik işçi olarak çalışan 35 yaşındaki Bedriye Kılıç'ın eşi bir süre sonra haber alamadığını belirtti.

Bunun ardından 35 yaşındaki eşi Tayfur Kılıç polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Polisin yaptığı çalışmada, Kılıç’ın izine rastlanmadı. Bedriye Kılıç bulunamayınca aileler, Müge Anlı'nın programına katılarak Bedriye Kılıç'ın bulunması için haftalarca ekranda feryat ettiler.

Yapılan çalışmalarda bugüne kadar bir ize rastlanmazken, Bedriye Kılıç'tan haber alamayan yakınları, Kılıç'ın bulunması için İstanbul'a giderek Müge Anlı’nın programına katıldı. Programa katılan Bedriye Kılıç'ın eşi Tayfur Kılıç da kayıp başvurusunda bulunduğunu, bir haber alamadığını belirtirken, programa katılan yakınlarının kendisine yönelttikleri suçlamaları da reddetti.

müge anlı tayfur

Yayındaki çelişkili ifadeleri ile Müge Anlı'yı da canından bezdiren Tayfur Kılıç, dün program dönüşü memleketi Akşehir’e giderken ekipler otobüsü durdu.

Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından şehirlerarası otobüste gözaltına alındı.

İfadesi alınmak üzere emniyete getirilen şüpheli Tayfur Kılıç, eşiyle yaşadığı tartışma sonrası boğarak öldürdüğünü, daha sonra cesedi uçurumdan attığını itiraf etti. Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Numune Hastanesine getirildi. Daha sonra polis eşliğinde Akşehir’e getirilen Tayfur Kılıç karısını öldürdükten sonra attığını belirttiği uçurumda yer göstermesi yaparak, savcıya olay anını anlattı.

Katil zanlısı koca Tayfur Kılıç, Karısının cesedini uçurumdan attığı yeri savcı ve polis ekiplerine gösterdi. Bedriye Kılıç’ın ağabeyi Muhammet Er’de olay yerine gelerek sinir krizleri geçirdi.

Zahide Yetiş'te yabancı gelin çetesi ifşa oldu Zahide Yetiş'te yabancı gelin çetesi ifşa oldu

Polis drone yardımı ile Kılıç'ın cesedini ararken Akut ve dağcılık ekipleri de gelerek uçurumdan aşağıya inerek ceset arama çalışmalarına başladı.