Üç gün önce akşam saatlerinde İstanbul Çatalca yolunda meydana gelen olayda, Çatalca yolunda sol şeritte seyir halinde olan Gökdeniz T., arkasından jeep marka bir araçla slalom yaparak gelen aracı fark etti. Tehlikeli bir biçimde araç kullanan, Hollanda nüfusuna kayıtlı Berkan Ç., Gökdeniz T.'ye ait aracın sağ ön kısmına çarparak kaza yaptı. Kaza sonrası Gökdeniz T., aracında beklerken bir anda sinirli bir şekilde aracından inen Berkan Ç., Gökdeniz T.'ye hakaret ve küfürler savurdu. Gökdeniz T., korkuyla aracının kapılarını kilitledi. Durmak bilmeyen gurbetçi maganda küfürler eşliğinde aracın kaputunu ve dikiz aynasını yumruklamaya başladı. Bir süre sonra da olay yerinden ayrıldı. Yaşadığı saldırı sonrası Büyükçekmece Polis Merkezi Amirliği'ne gelen Gökdeniz T., kayda aldığı o anları da polis ekiplerine sunarak şikayetçi olduğunu belirtti.

Kazada iki kardeş hayatını kaybetti Kazada iki kardeş hayatını kaybetti

TUTUKLANDI

İstanbul Havadis'inhaberine göre; Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Berkan Ç., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edilen Berkan Ç., savcılık ifadesinin ardından tutuklama istemiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce mala zarar verme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖRDÜ

Berkan Ç. denen şahsın saldırı videosu sosyal medyad da büyük tepki gördü. Bazı sosyal medya kullanıcıları görüntüleri Hollanda polis yetkililerine ulaştırarak gerekli işlemlerin yapılmasını istedileri.

Editör: Medya Tilkisi