Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda çok fazla araştırılan ve gündeme gelen bu destek ödemesi yeniden gündeme gelmeye başladı. Aile Bakanlığı tarafından eğitim giderleri için ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 1.611 TL ödeme yapılıyor. Aile Bakanlığının destek ödemelerinden biri olan öğrenci yardım parası hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

PTT ARACILIĞI İLE ALINABİLECEK

2022 yılında sağlanan öğrenci parası ödemeleri, ilkokuldan üniversiteye kadar olan tüm dönemlerdeki öğrencileri yakından ilgilendirirken bu ödemeler başvurusu kabul edilen kişilere yapıldığı belirtildi. Ayrıca bu ödemelerin PTT aracılığı ile de alınabileceği aktarıldı.

DİĞER DESTEK ÖDEMELERİ

Öğrencilere farklı alanlar tarafından da yardım parası verildiği belirtildi. Bu noktada KYK, Kaymakamlıklar, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SYDV, SGK, VGM, vakıf ve dernekler, ticari kuruluşlar, maddi yardımda bulunan iş insanları ve şirketler tarafından öğrencilere yardım yapılıyor. Ancak devlet yani Aile Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen tutar 1.611 TL oluyor.

Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların SYDV’ler aracılığı ile başvuru yapabileceği belirtildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) ve il meclisine başvuru yapılabildiği başvuru yapacak olan kişiler okur parası başvuru dilekçesi ile başvurularını gerçekleştirebildiği aktarıldı.