Herkes hayatında bir kez kötü bir öpücük yaşamış olabilir. Partnerinizin nefesi soğan gibi kokmuş olabilir belki de dudak hareketleriniz birbiriyle bir türlü uyuşmadı. Öpüşürken yapılan hatalar hafızalardan silinmeyen kötü hatıralara neden olabilir. Peki kendinizi başka birinin kötü öpücük hikayesi olmaktan nasıl korursunuz? Bir sonraki öpücüğünüz için nelerden kaçınmanız gerektiğine dair birkaç ipucu...

DİLİNİZLE DEĞİL, DUDAKLARINIZLA BAŞLAYIN

Bir öpücük sihirli olabilir, ancak sihri bozacak tek şey, dudaklarınıza ilk vuran şeyin yumuşacık, ıslak bir dil olduğu hissidir.

Bir öpücüğün başlangıcında her zaman dudaklarınızla öncülük edin. Bir kez ritmi yakaladığınızda, dilinizi dahil edebilirsiniz, ancak kesinlikle doğru zaman gelene kadar bekleyin.

ONU TÜKÜRÜĞE BOĞMAYIN

Herkes farklı miktarda tükürük üretirken, öpüşen partnerinizin yüzüne bulaşan miktarı kontrol edebilirsiniz.

Öpüşürken ağzınızdan çok fazla tükürük atmamaya çalışın ve ağzınızın hareketlerinin ne kadar geniş olduğuna dikkat edin. Çenelerini ıslatıyorsanız, fazla ileri gitmiş olabilirsiniz.

ABARTILI BİR BAŞLANGIÇ YAPMAYIN

Anın sıcaklığına kapılabilirsiniz ancak bunu başlar başlamaz abartı şekilde sergilemeniz rahatsız edici olabilir. Tutkularınızı birkaç dakika sonrasına erteleyin ve gidişatı izleyin.

Aşırı su tüketimine dikkat! Zehirlenebilirsiniz Aşırı su tüketimine dikkat! Zehirlenebilirsiniz

Daha yavaş başlamak ve tutkulu bir öpücük oluşturmak en iyisidir. İkiniz de rahat olduğunuz sürece ısıyı daha sonra her zaman artırabilirsiniz.

DALIP UZAKLAŞMAYIN

Evrimsel Psikoloji dergisinde yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin çoğu öpüşmeyi seks yolunda bir durak olarak görebilirken, birçok kadın kendini öpme eylemine konsantre oluyor. Bir öpücüğü nasıl görürseniz görün, sırada ne olduğunu veya o gece akşam yemeği için ne yapacağınızı düşünüyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmayacaksınız.

NEFES ALMAYI UNUTMAYIN

Partneriniz nefesinizi kesebilir, ancak öpüşmeniz sırasında hala nefes alabilmeniz gerekir.

Nefes almakta güçlük çekiyorsanız, ikinizin birlikte burunlarını düzleştirdiğiniz veya rahatsız edici bir pozisyonda olduğunuz anlamına gelebilir.

Kendinizi rahat hissediyorsanız ve hala nefes alamıyorsanız, birkaç dakikada bir kısa bir mola verin ve nefes alın. Bu süreci küçük öpücüklerle daha romantik hale getirebilirsiniz.

GÖZLERİNİZİ ONA DİKMEYİN

Göremesen bile birinin sana baktığını ne zaman hissedebileceğini biliyor musun? Eşinizi öperken gözlerinizi kapatmazsanız, eşinize böyle hissettirecektir.

Gözlerinizi kapalı tutmak sizi dikkat dağıtıcı şeylerden kurtaracak ve öpücüğünüzü derinleştirecektir. Merak etmeyin, işiniz bittiğinde TV hala orada olacak.