Güney Kore sinemasının  Oscar ödüllü filmi Parazit'teki rolüyle tanınan ünlü aktör Lee Sun-kyun'un cansız bedeni bulundu.

Güney Kore polisi 48 yaşındaki aktörün başkent Seul'deki bir otoparkta park halindeki bir otomobilde bulunduğu kaydedildi.

Yetkililer Lee Sun-kyun'un intihar edip etmediğini araştırırken, Yonhap haber ajansı ise ünlü oyuncunun evinde bir intihar notu bıraktığını öne sürdü. Ajans, ünlü aktörün eşinin polise eşinin bir süredir evde olmadığını ve evde bir not bıraktığını söylediğini aktardı.

81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu 81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu

Ekim ayından beri uyuşturucu kullandığına dair bir soruşturma içerisinde olduğu belirtilirkeni Yonhap haber ajansı Seul'deki bir bar çalışanıyla uyuşturucu aldığı iddiasının da son dönemde ayyuka çıktığını duyurdu. Lee Sun-kyun, barda çalışan kadının verdiği ilacın yasa dışı uyuşturucular olduğunu bilmediğini söyledi.

Oscar Ödüllü Filmin Yıldızı Ölü Bulundu

İsmi açıklanmayan bar çalışanı, ünlü aktörün kendi evine geldiği ve burada birçok kez uyuşturucu kullandığını söyledi. Lee Sun-kyun ise iddiaları yalanlamıştı. Yalan testine girmeyi de kabul eden ve uyuşturucu testi sonucunu bekleyen başarılı oyuncunun bu soruşturmanın açılmasını kendisinin istediğini de Güney Kore medyası aktardı.

Lee'nin menajerlik şirketi HODU&U Entertainment bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Üzüntü ve umutsuzluğu kontrol altına almanın bir yolu yok. Lee'nin son yolculuğunun adaletsiz olmaması için spekülasyonlara dayalı yanlış bilgiler yaymaktan kaçınmanızı rica ediyoruz" denildi.

Aktris Jeon Hye-jin ile evli olan ve ondan iki oğlu bulunan aktörün yirmi yılı aşkın bir oyunculuk kariyeri vardı.

Editör: Medya Tilkisi