Halk TV yayınına katılan CHP lideri Özgür Özel ile gazeteci Şirin Payzın arasında reklam polemiği yaşandı.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere artık sayılı günler kalırken siyasiler de çalışmaları hızlandırdı. Bu doğrultuda CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'nin "Gündem Özel" yayınına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sevilen dizi çöküşe geçti! Reyting şoku yaşıyor Sevilen dizi çöküşe geçti! Reyting şoku yaşıyor

Yayın sırasında gergin anlar da yaşandı. Gazeteci Şirin Payzın, Özel'e "Muhalefet inanılmaz görünüyor. Ve üstüne üstlük İYİ Parti sürekli CHP ile kavga ediyor. 'Bu muhalefetten bir şey olmaz' algısı olanlar için sizin için de bir dezavantaj değil mi? Meral Akşener'in sürekli olarak geçmişe referans vermesi, oradaki hesabın bir türlü kapanamıyor olması ve genel merkezin siyasetinde 'Biz bu ülkenin geleceğine talibiz' söyleminin sert bir şekir ortaya konulamıyor olması" diye sordu.

Soru bitince yanıt vermeye başlayan Özgür Özel'in sözleri Payzın'ın "Pardon, cevabı reklamdan sonra alacağız" diyerek reklama gitmek istedi.

Duruma tepki gösteren Özel, "Bu doğru bir şey değil. Yani bu kadar uzun ve yorum içeren sorudan sonra.. Buradan şimdi giden olacak bilmen ne olacak... O zaman böyle soruları daha kısa sorup daha kısa alıp reklama öyle gitmek lazım" dedi.

Editör: Medya Tilkisi