Vergi kaçakçılığı ve kara para suçlamasıyla 5 Kasım'da eşi Engin Polat ve beraberindeki kişilerle tutuklanan Dilan Polat'ı derinden sarsacak bir olay gerçekleşti. Hırsızlar, Polat'ın 22 yıl önce ölen annesinin mezarını para aramak için kazdı.

PARA OLDUĞU DÜŞÜNCESİYLE MEZARI KAZDILAR

FOX Haber'de yer alan iddiaya göre; Dilan Polat'ın annesinin Batman'daki mezarı kazıldı. Yıllar önce babası tarafından öldürülen Dilan Polat'ın annesi Nihal Ayhan'ın mezarlığı kimliği belirsiz kişilerce kazılarak para arandı. Kan donduran olay sonrası mezar büyük tahribata uğrarken kazı yapan kişiler hakkında araştırma başlatıldı.

Güldür Güldür Show oyuncusunun oğlu sahne tozunu yuttu! Güldür Güldür Show oyuncusunun oğlu sahne tozunu yuttu!

Hirsizlar Icinde Para Gomulu Oldugu Dusuncesiyle 16658185 7626 M

Dilan Polat'ın gözaltı sürecinde evinin bahçesi de kazılarak para aranmıştı.

Hırsızlar, içinde para gömülü olduğu düşüncesiyle Dilan Polat'ın annesinin mezarını kazdı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyon ile devamındaki operasyonlarda Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili MASAK ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Editör: Medya Tilkisi