Prof. Dr. Canan Karatay, Ramazan'a özel açıklamalarda bulubndu. Kimyasaldan ve sentetik olandan uzak durulması gerektiğini ifade ederken meme ve prostat kanseri yapan sebepleri tek tek belirtti.

En sağlıklı meyve olarak ‘zeytin yiyin’ diyen Canan Karatay, iftar ve sahur için de beslenme tavsiyelerinde bulundu. İftar sofralarında hazır çorbalar kesinlikte tüketilmemeli.

İbrahim Kalın'dan dikkat çeken sosyal medya profil! İbrahim Kalın'dan dikkat çeken sosyal medya profil!

İçine katkı maddesi konulan ürünlere dikkat çeken Karatay, bu ürünlerin kullanılmamasını önerdi.

Genç neslin sağlığı ile ilgili yaptığı açıklamada "Genç nüfusun hepsi hasta. Bugün 20 - 30 yaşında çocuklar geliyor; 3 kalem, 4 kalem ilaç kullanıyorlar. Bana gelen hastalardan biliyorum. 30 yaşındaki hanımlar menopoza giriyor artık. Sonra hepsi tüp bebek için sıraya giriyor. Sadece kadınlar değil, beyler de öyle. Bütün bunlar kimyasalların vücutta yaptığı hormonal bozukluk yüzünden! Marmara’da müsilaj olmasının nedeni dezenfektan ve deterjanlardı. Eğer adetlerinizin döngüsü bozulduysa, eğer 30’lu yaşlarda menopoza girdiyseniz veya erkeklerde sperm azalması arttıysa bilin ki sizin vücudunuzda müsilaj var." sözleri ile dikkat çekti.