Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile ilgili hedeflerden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Suudi Arabistan'da olmaz denen oldu! Güzellik yarışmasına katıldılar Suudi Arabistan'da olmaz denen oldu! Güzellik yarışmasına katıldılar

Savunma Bakanlığı genişletilmiş üst düzey yetkililer toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, Batı'nın Rusya'ya yönelik "hibrit" savaş sürdürdüğünü ve Ukrayna'ya askeri destek sağladığını söyleyerek, "Son zamanlarda NATO'nun faaliyetleri arttı. ABD'den sınırlarımızın yakınlarımıza uçaklar dahil ciddi güçler sevk edildi. NATO'nun askeri birlik sayısı Doğu ve Orta Avrupa'da arttı. Finlandiya NATO'ya alındı ve İsveç'in de alınması planlanıyor. Bu, ittifakın sınırlarımıza yakınlaşması anlamına geliyor." ifadelerini kulandı.

Rusya'nın Ukrayna ile ilgili hedeflerinden vazgeçmeyeceğini belirten Putin, "Batı, Rusya'yı durdurma stratejisinden ve Ukrayna'daki saldırgan hedeflerinden vazgeçmiyor. Biz de özel askeri operasyon ile hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Düşman, efendilerine karşı saldırılarının bazı sonuçlarını göstermeye çalışarak ciddi kayıplar veriyor ve büyük ölçüde rezervlerini harcadı." dedi.

Putin, Batı'nın Ukrayna'yı NATO'ya çekmeyi hedeflediğini söyleyerek, "Bunu bana her zaman söylüyorlar, 'Şimdi neden korkuyorsun, onları şimdi (NATO'ya) almayacağız.' Ben ise şu cevabı veriyorum, 'Bu şimdi, ya yarın ne olacak?' Bu, Rus devletinin tarihi beklentileri ve stratejik çıkarları açısından 10 yıl sonra, 15 yıl sonra bile kabul edilemez." diye belirtti.

ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin Ukrayna'yı kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını ifade eden Putin, Batı ile Ukrayna konusunda ancak Rus çıkarları doğrultusunda anlaşmaya hazır olduğunu vurguladı.

Putin, Rusya'nın Avrupa ülkeleriyle savaşmayı planlamadığını kaydetti.

Kaynak: ilkha