Rüştü ve Işıl Reçber çifti dün büyük bir üzüntü yaşadı. Köpekleri Dolly’yi traş ettirmek için veterinere veren çift büyük bir şok yaşadı. Veteriner önce köpeğin kalp krizi geçirdiğini söyledi, ardından da saatlerce oyaladıkları çifte can dostlarının cansız bedenini teslim ettiler.

Işıl Reçber yaşadıkları acı olayı sosyal medyadan şu satırlarla anlattı:

"Dünya güzeli Dolly’im dün bize veda etti. Evimizin küçük kızı hayatıma giren ve bu zamana dek gördüğüm tüm hayvanların en meleği, en uslusu, en duygulusu, en tatlısı, tescilli puppy güzeli dün evden güle oynaya tıraş olmaya gitti. Uzun zamandır burada olmadığımızdan sürekli gittiği yerdeki çalışanların işten ayrıldığını öğrenince Beykoz Kavacık’ta el makası yapan başka bir Veteriner Kliniği Pet Klinikum’a veteriner Mehmet Koç’a teslim ettik. Birkaç saat sonra kesilip yıkanıp alacaktık kızımı.

Mehmet Koç sen veya kime teslim ettiysen bu bebeği banyoda yıkarken şoka nasıl soktunuz? Solunumunu nasıl durdurdunuz, kalp krizi geçirttiniz? Hiçbir sağlık sorunu yokken daha çok gençken. Bunun üstüne yaptığınız yanlışı düzeltmek için bize haber vermeden Dolly’nin doktoru siz değilken, panikle yanlış müdahale ettiniz, izin almadan entube ettiniz adrenalin, kortizon yaptınız. Saatlerce bizi oyaladınız. Bana ‘Burnu kanadı kılcal damar’ dediniz. Bir terslik olduğunu anlayınca sordukça herkese bin tane yalan söylediniz. Oraya gelmemizi engellemeye çalıştınız. Gelince de şimdi kaybettik dediniz.

Benden önce gelen yakınlarıma çok normalmiş gibi daha önce de bu şekilde yıkanırken ölen köpek olduğunu söyleyip canlı giren minik canımızı cansız verdiniz. Ne bir pişmanlık, ne bir üzüntü, ne de bir özrünüz oldu. Siz nasıl hekimsiniz demeden önce nasıl insansınız bir hayatı bitirdiniz. Kadına, hayvana değer vermeyi öğrendiği gün benim ülkem insanı gözüm açık gitmeyecek! Huzurla uyu prenses."

Ekran Alıntısı-115

Editör: Medya Tilkisi