Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatan filmde Batı Trakya Türklerinin uzun yıllar boyu gasp edilen haklarını geri kazanmak için ömrünü vermiş bir kahramanın hikayesini izleyeceğiz.

Senaryosunu Mert Dikmen'in yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Yonat oturuyor. Yapımı MCG Film Medya, yapımcılığı M.Cüneyt Göz tarafından üstlenilen, proje tasarımı ise  Muhammet Usta’ya ait.

2.Uluslararası Bozok Film Festivali Bu Yıl Derviş Zaim Ve Burçak Evren'e Emanet 2.Uluslararası Bozok Film Festivali Bu Yıl Derviş Zaim Ve Burçak Evren'e Emanet

Filmde Turgay Aydın Sadık Ahmet’e hayat veriyor. Filmin diğer oyuncuları ise Nur Fettahoğlu, Erdal Beşikçioğlu, Uğur Yücel, Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Suzan Kardeş, Burak Satıbol, Cemal Toktaş, Bade Tokel ve Aslıhan Yüsra Yılmaz gibi ünlü isimler.

Çekimleri Edirne, Gümülcine ve Atina’da yapılacak olan “Sadık Ahmet” filmi, ocak 2024’ten itibarenTürkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere tüm dünyada sinema izleyicisi ile buluşacak.