Vücut geliştirmeci Savaş Cebeci ile MMA dövüşçüsü Kaan Kazgan'ın sokak kavgası için MMA Federasyonu'ndan açıklama geldi. Federasyondan yapılan açıklamada, Kazgan’ın ‘gerekli görülmesi halinde’ disipline sevk edileceği belirtildi.

1286 internet sitesine erişim engeli getirildi 1286 internet sitesine erişim engeli getirildi

Kavga gündemdeki yerini korurken, Türkiye MMA Federasyonu da konuyla ilgili açıklama yaptı. Federasyon, Kazgan’ın ‘gerekli görülmesi halinde’ disipline sevk edileceğini belirtti.

Federasyonun açıklaması şöyle:

“Federasyonumuz tarafından 18.09.2023 tarihinde basın kuruluşları ve birçok sosyal medya platformunda federasyon sporcularımızdan Kaan Kazgan’a ait olduğu iddia edilen görüntüler ve yaşanan olayla ilgili olarak federasyonumuz yönetim kurulu ivedilikle toplanmıştır. Birçok yayın kuruluşu ve sosyal medya hesaplarında belirtilen olayların incelenmesi amacı ile yönetim kurulunda sorumlu üyeler görevlendirilmiştir. Yaşanan olaylara ilişkin olarak görüntülerin incelenmesi ve ardından da adı geçen sporcumuz ile görüşme sağlanmasına müteakip gerek görülmesi halinde disiplin yönetmelikleri gereği sporcumuzun federasyonumuzun ilgili kurulu olan disiplin kuruluna sevki sağlanacaktır.”