Türk Sanat Müziği'nin usta ismi Bülent Ersoy, Zeki Müren ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. "Demet ve Jess'le Gel Konuşalım" programına konuk olan Ersoy, Müren ile ilgili çarpıcı iddialarına yenilerini eklerkende bir çok kişinin tepkisi ile karşılaştı.

Yılmaz Morgül'ün TV8 de Aramızda Kalmasın programında yaptığı sert eleştirilerden sonra bir sert eleştiri de ünlü yazar Sevda Türküsev'den geldi.

Sevda Türküsev sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda Bülent Ersoy'u eleştiri yağmuruna tuttu.

Türküsev paylaşımında şu sözlere yer verdi.

Deniz Seki'nin Dubai çıkarması! Deniz Seki'nin Dubai çıkarması!

İki üç gündür Bülent Ersoy’un Zeki Müren hakkında dediklerine şaşırdım. Yani otuz sene sonra otuz beş sene sonra bunları kalkıp söylemenin ne alemi var. Ama Bülent Ersoy zaten kibirli birisi. İşte “Ben şunu yaptım, bunu yaptım, şurada konser verdim” Uluslararası okey de sen otuz senedir bu hayattasın. Zeki Müren öldü, ölmüş insanın arkasından bu kadar atıp tutmak bence hiç yakışmadı.

İkincisi acaba Zeki Müren hayatta olsaydı ve siz bu otuz seneyi birlikte geçirseydiniz acaba ne olurdu? Belki Bülent Ersoy diye bir şey olmaz ya da Bülent Ersoy’un çok çok önünde olurdu. Şimdi üç bin, otuz beş yıldır bir kulvarda tek başına hareket ediyorsunuz ve ölmüş bir insan sizinle rekabet gücü yok zaten. Ama hatıraları ve yaptıkları yine size rakip ki neler yapmışsa nasıl yapmışsa hala laf söyleme veya bir şeyler yapma psikolojisinde.

Bence doğru psikoloji değil belki yetmiş üç yaşında yaşlanıyor artık o da olabilir. O yüzden bu tartışmada sadece şunu söyleyebiliyorum. Bülent Ersoy bence kendi ağırlığını koruyamadı ve kendi ağırlığına yakışan açıklamalar değil. Bülent Ersoy şahsı hakkında. Ben zaten tasvip etmediğim bir sürü şey var ama konu Zeki Müren ise rekabet etme şansı olmayan, ölmüş bir insan hakkında veya onun karşısında ben oraya çıktı, daha büyük yerlere çıkacaktı. Hayatta olsaydı o protokollerin en başında olacaktı. Onu da dünyanın en iyi konser salonunda konsere çağıracaklardı ölmüş ve bunları yapamayacak bir insanın karşısında bunları söylemek bence eziklik psikolojisi kendisinde nasıl bir psikolojik travma bırakmışsa herhalde etkilerini yaşıyor diye değerlendiriyor.

Ama sen zaten Bülent ama yani bunlarla gündeme gelmesi bence dedim ya onun sanatçı kişiliğine yakışmadı ama eğer konu kıyaslama ise bana göre beni daha çok seviyorum. Bu kime göre neye göre değişir Ama dedim ya enteresan bir şekilde bu şekilde bir psikolojik savaş içinde olmasını, ben kendisinde bıraktığı bir kıskançlık ya da bir rekabet duygusundan kaynaklanan bir şey olduğunu düşünüyorum. Baksanıza adam ölmüş otuz beş sene olmuş, kaç sene olmuşsa hala onunla bir rekabet içinde. Ben oyun buyum, adam hayatta olsaydı sizin çık sizin davet edildiğiniz her protokole o davet edilirdi.

Şu da var belki sizin o Safiye Soymanla falan yaptığınız programları mesela ben hiç yakıştırmıyorum onları yapmazdı bence gibi gibi gibi. Hepsinin özel hayatında eleştirilecek çok şey var ama dediğim gibi maden gündem fikrimi söyleyeyim dedim. Sesi çok güzel olabilir ama bu son yaptığı şey hiç güzel olmadı.

Editör: Medya Tilkisi