Markanız ne kadar iyi görünürse; geçmiş, şimdiki ve gelecekteki müşterilerle kuracağınız ilişkiniz o kadar iyi olur.

Fakat birçok şirket marka imajını riske sokacağını bilmediği için şirket maili yerine kişisel bir e-posta adresi kullanır. Bir şirket olarak [email protected] veya [email protected] gibi bir adresten e-posta gönderirdiğinizde, müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin şirketinizi ciddiye almaları zordur.

Bu yüzden şirketinizin imajını düşünüyorsanız, ücretsiz e-posta servis sağlayıcılarından alacağınız profesyonel olmayan e-posta adreslerini kullanmamanız gerekir.

Bu noktada [email protected] gibi alan adınızı içeren bir şirket e-posta’sı kullanmanız gerekir.

Şirket maili, alan adı içeren profesyonel bir e-posta hesabıdır. Örneğin, [email protected] adresi bir şirket mailidir.

Şirket mail’leri için e-posta hizmeti sunan sağlayıcılar; Outlook, Gmail, Yahoo vb. genellikle kişisel e-posta’lar için kullanılan servislerden farklıdır. Bu ücretsiz e-posta servis sağlayıcılar herkes tarafından kullanılabilir, depolama vb. gelişmiş özellikleri kısıtlıdır ve bu sağlayıcılar üzerinde istediğiniz e-posta adresini almanız neredeyse imkansızdır.

İstediğiniz şekilde oluşturabileceğiniz şirket maili ise, işletmenizin itibarını artırır ve müşterilerinize güven sağlar, daha profesyonel görünmenize olanak tanır ve her zaman daha güvenlidir.

Bugün müşterilerin çoğu, şirket maili olmayan bir markaya daha az güvenir. Bu konuda yakın zamanda yapılan bir araştırmanın sonuçları aşağıdaki şekildedir:

 • İnsanların %33, şirket maili olmayan işletmelerin güvenilirliğinden şüphe duyuyor.
 • İnsanların %24 şirket maili olmayan işletmelerle kişisel bilgilerini paylaşma konusunda endişeli.
 • İnsanların %2.3 şirket maili olmayan işletmelere kredi kartı bilgilerini vermekten kaçınıyor.

Yukarıda bahsedilen istatistiklere ek olarak, kurumsal bir e-posta, onu oluşturduğunuz ilk günden itibaren size birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Şirketinizin itibarını ve profesyonel imajını geliştirir.
 • İşle ilgili sorunları kişisel olanlardan ayırır.
 • İş mailinizi ve şirketinizin adını hatırlamayı kolaylaştırır.
 • Müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize güvenilirlik sağlar.
 • Şirket bilgilerinizin güvenliğini daha üst seviyeye taşımanıza yardımcı olur.

Şirketlerin bir e-posta servis sağlayıcı seçerken nelere dikkat etmesi gerekir?

Bir e-posta servis çözümünü şirketiniz veya tüm ekibiniz için uygun yapan özellikler nelerdir?

Aşağıda tüm bu soruların cevaplarını sizin için listeledik:

Güvenlik özellikleri: Güvenlik ve erişilebilirliğin yanı sıra spam ve virüs korumasına sahip bir çözüm, iş verilerinizin gizliliğini sağlar. Bu noktada üst düzey güvenlik sağlayan Uzman Posta gibi bir e-posta servis sağlayıcı, premium filtreleriyle (güncel filtreler, sizin belirlediğiniz kurallar ve gelişmiş anti-spam servisi) gelen kutunuzu istenmeyen e-posta’lardan ve virüslerden 7/24 korur.

Fiyat: Uygun maliyetli, her ihtiyaca göre özelleştirilebilir ve zengin özelliklerle donatılmış kurumsal bir e-posta planı, profesyonel görünmek isteyen tüm şirketler için bir zorunluluktur.

Hesap sayısı: Küçük ya da büyük ölçekli bir işletme olmanız farketmez, tüm şirketler çalışanlar için markalarının alan adını içeren bir dizi profesyonel e-posta hesabı sağlayabilen e-posta servis sağlayıcısına ihtiyaç duyar.

Destek: İlk kez bir kurumsal e-posta servisi ile çalışacak şirketler, genellikle kurulum, taşıma ve olası sorunları çözmek için profesyonel teknik destek sunulan bir e-posta servis sağlayıcıya ihtiyaç duyar.

Posta kutusu depolaması: Özellikle yüzlerce müşteriye veya potansiyel müşteriye toplu e-posta gönderen şirketler için istedikleri an kotalarını yükseltebilecekleri bir depolama alanı olmazsa olmazdır.

Premium özellikler: Uzman Posta gibi profesyonel e-posta servis sağlayıcılar; depolama ihtiyacınız arttığında kotanız dolmadan sizi uyaran esnek kota, spam ve virüs koruma, 7×24 kesintisiz erişim, ücretsiz taşıma, profesyonel teknik destek, Outlook vb. mail programları ile %100 uyum, e-posta gönderi takibi, silinmiş e-posta kurtarma, görev yönetimi, CalDAV & CardDAV desteği, kişisel ve ortak takvim, kişisel ve ortak adres defteri gibi birçok premium özellikle birlikte gelir.

Ücretsiz deneme: Bir e-posta servis sağlayıcıya taahhüt vermek ve ardından şirketinizin ihtiyaçlarına uymuyorsa geçiş yapmak zor olabilir. Fakat ücretsiz deneme, ilk elden deneyim ve özelliklerin ekibiniz için avantajlı olup olmayacağını değerlendirme seçeneği sağlar. Uzman Posta tüm planlarında 45 gün deneme seçeneği sunarak tüm premium özelliklerini deneyimlemenize olanak tanır.

Henüz bir e-posta servis sağlayıcısı seçmediyseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok e-posta servis sağlayıcısı vardır.

%100 yerli, üst düzey güvenlik sağlayan ve uygun maliyetli birbirinden farklı planlar sunan Uzman Posta, bu noktada şirketiniz için doğru tercih olabilir.

Peki uzman posta ile şirket mail nasıl açılır?

Uzman Posta’yı kullanmanız için gereken ilk adım, Uzman Posta web sitesine giderek bir hesap oluşturmaktır.

Hesabınızı oluşturduktan sonra şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun kurumsal e-posta planını seçmeniz gerekir.

Şirketinize uygun planı seçtikten ve sonra şirket mailinizi kullanmak istediğiniz domain (alan adı) ile ilgili bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirilen sayfadaki seçenekler aşağıdaki şekildedir:

 • Zaten bir alan adım varsa, kullanmak istediğiniz alan adını girin.
 • Yeni alan adı tescil etmek istiyorsanız, e-posta’nız için yeni bir alan adı belirleyin.
 • Alan adımı sonra belirleyeceğim butonuna tıklayın.

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra şirketiniz için en uygun opsiyonu seçerek sepetinize eklediğiniz planın ödemesini yapın ve satın alma işleminizi bitirin.

Siz de şirket mailinizi Uzman Posta’dan almak istiyorsanız, Uzman Posta web sitesinin ana sayfasında bulunan “45 Gün Ücretsiz Dene” seçeneğine tıklayın ve hiçbir ücret ödemeden 45 gün boyunca Uzman Posta’nın tüm premium özelliklerini deneyimleyin.

Kaynak: f5haber