Soru cevap yoluyla öğrenmenin ve bilgiyi ölçmenin en işlevsel yöntem olduğu aşikâr. Dolayısıyla bu şekilde daha keyifli bir bilgi edinme gerçekleşebileceği gibi aynı zamanda bilginin paylaşımı da hız kazanabiliyor. Kategorik yapı olarak insanların sorular sorabildiği, diğer insanların ise sorulara cevap verebildiği bir konsepte sahip. Aynı zamanda çok sayıda merak edilen ayrıntıyı da içerisinde barındırabiliyor. Çünkü hiçbir sınırlama olmaksızın her konuda sorularla karşılaşmak mümkün görünüyor.

Zaten bu kadar popüler olmasında da bunun ciddi bir etkisi olduğunu söylemek gerek. Bazıları edebiyat alanıyla ilgili olup bununla alakalı sorulara ve cevaplara yöneliyor. Bazıları içinse uzay ya da bilim ile alakalı sorular dikkat çekici oluyor. Sayfalarca ve çok sayıda soruyu içerisinde barındıran bu kategoride daha önce hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebileceğinizin altını çizebiliriz. Üstelik bunu bireysel talepleriniz doğrultusunda da yapabilirsiniz. Çünkü soru sor kısmı bulunuyor.

Bu demek oluyor ki direkt olarak aklınıza takılmış bir konuda bilgili kişilerden cevap alabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken yine hiçbir sınırlama ile karşılaşmayacağınızı garanti etmek mümkün. Dilediğiniz alanda merak ettiğiniz soruları girebilir, birisinin cevap vermesini bekleyebilirsiniz. Bu esnada beklerken öğrenmeye devam etmek için başkalarının verdiği cevapları okuyabilir, diğer soruları inceleyebilir ve sorulara siz de cevap verebilirsiniz. Keyifli aktivitelerin başında yer alan bu aşamayı zamana göre de şekillendirmek mümkün olduğundan en güncel sorularla karşılaşmanız mümkündür.

Direkt olarak son bir haftaya ait soruları görüntüleyebileceğiniz ya da ay ve yıl olarak farklı zaman dilimlerini listeleme seçeneği olarak kullanabileceğiniz bir modül var. Bu modülde ek olarak en popüler sorular ve en çok cevaplananlar da var. Haliyle daha fazla tercih edilen sorular ve daha fazla cevap bulan içerikleri de listelemeniz mümkün kılınabiliyor. Tabii ki bilgiyi paylaşmanın tadına varanlar için soru cevap kategorisinin en dikkat çeken kısmı direkt olarak çözülmeyenler oluyor.

Çünkü çözülmeyen soruların yer aldığı bu kısımda daha önceden girilmiş sorular yer alıyor ve hiç cevap almadığından dolayı burada kategorize ediliyor. Hiç kimsenin cevap vermediği sorulara bilginiz ışığında yanıt vermek daha da keyifli bir zaman geçirmenizin altın anahtarı olabilir. Eğer bilginizi paylaşmaktan ziyade bazı soruların cevaplarını arıyorsanız bu kez size en uygun kategorinin çözülen kısmı olduğunu da vurgulayalım.

Bir kelimenin doğru yazılışının nasıl olduğu gibi dil bilgisi içeren sorular son derece popüler olduğundan sıklıkla edebi sorulara rastlayabilirsiniz. Eğer daha çok gündelik hayata ilişkin bilgilere erişmek istiyorsanız yine çok geniş bir skala sizi bekliyor olacak. Teşhir ürününün ne demek olduğunu ya da temizin zıt anlamlısını bu sorularla kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hem ülkemize hem de dünyaya yönelik çok geniş bir bilgi paylaşımının yapılıyor olması size artı bir değer katacaktır.

Soru cevap bölümünün ilgi çekici olan bir tarafı da insanların herhangi bir sınırlamaya maruz kalmamalarıdır. Hemen soru sorabilir ve sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Buna ek olarak ise daha fazla cevabın geldiği zaman listelerinden birisini seçerek bilgilerinize yenilerini ekleyebilirsiniz. Hiçbir şekilde sektör ayrımı yapılmayan, tüm alanlarla ilişkili sorular barındıran ve uzmanlar tarafından cevaplanan bu bilgi dolu içerikler günden güne artıyor.

Sürekli olarak artan sorularla beraber cevaplanma oranı da yükseliyor. Tüm sorulara dileyen herkesin yanıt verebiliyor olması da güvenilir ve doğru sonuca ulaşmayı mümkün kılıyor. Eğer yanlış bir cevap söz konusuysa bunu düzeltebiliyorsunuz, eksik kalmış bir bilgi varsa bunu tamamlayan siz olabiliyorsunuz.

Kaynak :https://www.keyifli.net

Bakan Özer açıkladı: Uzman öğretmen ve Başöğretmen maaşlarına ne kadar zam gelecek? Bakan Özer açıkladı: Uzman öğretmen ve Başöğretmen maaşlarına ne kadar zam gelecek?