Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto'nun yer aldığı Söylemezsem Olmaz programında büyük şok yaşandı.

Seren Serengil günlerdir diğer sunucular ile yaşadığı soğuk savaş yüzünde "mobbinge uğruyorum" açıklamasını yaparak programdan ayrıldığını duyurdu.

Televizyon programcısı Metin Uca gözaltına alındı! Televizyon programcısı Metin Uca gözaltına alındı!

Serengil'in açıklaması aynen şöyle;

Uzun zamandır süregelen birtakım olaylarla birlikte her sabah Beyaz TV'de yorumculuğunu yapmakta olduğum "Söylemezsem Olmaz" isimli programdan bu sabah itibarıyla tüm yasal haklarımı saklı tutarak ayrılmış bulunmaktayım.

Programdaki diğer yorumcular ve yapımcı tarafından uğradığım sözlü, psikolojik şiddet ve mobbing nedeniyle kişilik haklarımın, kamuoyu önündeki itibarımın, ismimin marka değerinin ve siz Sayın izleyicilerimin gözündeki varlığımın zarar görmemesi adına bu kararı almış bulunmaktayım.

Kanal yönetimine, daha önce programda kalmam konusunda ısrarcı olan ve ayrılma kararımdan beni vazgeçiren, kendisine duyduğum saygı, bazı şeylerin değişeceğine duyduğum güven ve kendisinin hatır için bir süre daha bu duruma katlandığım kanal sahibimiz Sayın Osman GÖKÇE'ye ve siz değerli seyircilerime teşekkür ediyorum.

Her şeye, tüm mobbing ve baskılara rağmen bütün öz verim. iyi niyetim ve anlayışımla devam ettiğini programda. uzun zamandır Beyaz TV dışında başkaca bir çalışma hayatı olmamış kişileri, yapımcıyı ve diğer arkadaşlarım'da düşünerek bundan sonra başka bir yerde iş bulma imkanlarının piyasa koşulları gereği zor olduğunu bildiğimden kimsenin kazancıyla, çalışma hayatıyla ve en önemlisi de ekmeğiyle oynamak gibi bir düşüncem olamayacağımdan bugüne kadar birçok farklı projede yer almış birisi olarak tarafımın böyle endişeleri bulunmadığından hiç kimseyi bir tercih yapmaya zorlamaksızın sulhen çözüm üretmek için çok çabalamış olsam da katlanmak zorunda kaldığım, her gün dozu daha da artan ve son aşamada şahsıma, aileme yapılan hakaretler ve kişilik haklarıma yapılan ihlaller ile tüm bunlara yapım ekibi tarafından da göz yumulması sebebiyle daha fazla olanlara tahammülüm kalmadığından aynı zamanda bu durumdan sağlığımı da kötü yönde etkilenmesi üzerine programdan ayrıldığını beni seven, soran, hatır bilen tüm değerli seyircilerim ve takipçilerini ile paylaşırım. En yakın zamanda sizin de beni görmek isteyeceğiniz, iş, emek ve enerjimi hak eden, saygı koşullarının korunduğu, vizyonuma uygun farklı projelerde görüşmek üzere şimdilik sizden kısa bir müsaade istiyorum. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.

SEREN SERENGİL