Dikkat! Ege ve Marmara'ya fırtına uyarısı Dikkat! Ege ve Marmara'ya fırtına uyarısı

Alanya’daki Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü'nde (ASAT) yaşandı. "34 gündür suyum akmıyor" diyen bir şahıs, evininin sularının kesik olduğunu öne sürerek ASAT binasını basarak olay çıkarmıştı, söz konusu görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

EKİPLER İNCELEME YAPTI

Yaşanan olayın ardından harekete geçen ASAT ekipleri yaptıkları inceleme sonrası aboneliğin bulunduğu evdeki vananın kapalı olduğunu belirledi.

"VANANIN KAPALI OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR"

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (ASAT) bu konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"4 Ağustos Cuma günü, ASAT Alanya şubemize gelerek kamu malına zarar veren ve diğer abonelerin hizmet almasını bir süreliğine engelleyen şahsın, 'suyum akmıyor' diye şikayetçi olduğu aboneliğin bulunduğu ev, olayın hemen sonrasında kontrol edilmiş, ana giriş vanasının kapalı olduğu görülmüştür. Bina girişinde su kesintisi ya da basınç düşüklüğünün olmadığı tespit edilmiştir. Kayıtlar incelendiğinde, abonenin 2023 yılı içerisinde aylık standart su tükettiği görülmüştür. Kayıtlarımızda bölgede kısa süreli elektrik kesintisi, şebekede meydana gelen arızalar ve aşırı su tüketiminden kaynaklı su kesintileri meydana gelmiş olsa bile şahsın iddia ettiği gibi uzun süren su kesintisi yaşanmamıştır. Kurumumuzun verdiği hizmeti karalamaya yönelik yapılan bu olayla ilgili gereken yasal işlemler başlatılacaktır.”