Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 18 Temmuz'da gerçekleştireceği seçimli genel kurul öncesi Tolga Gani Zengin, başkan adaylığını duyurmuştu...

Tolga Gani Zengin, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Spor Kamuoyuna

Son yıllarda Türk futbolunda yaşanan kaos hepimizin malumudur. Futbolumuzdaki kriz ortamının Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki liyakatsiz ve basiretsiz yöneticiler tarafından etkili ve kararlı olarak yönetilmemesi sorunları her geçen gün daha da derinleştirmektedir.

Tüm bu tespitler doğrultusunda, futbol dünyasının önde gelenleriyle yaptığımız istişareler sonucunda ben ve ekibim Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmaya karar verdik.

Futbol Federasyonu’nda sorunun kişiler değil sistem olduğu bilincinden hareketle herkesin hem fikir olduğu yozlaşmış yapıyı tamamen yıkıp, yeni ve modern standartlarda bir sistem kurulması, belirli kulüplerin değil her kulübün sisteme dahil olması için TFF yönetimine adayız.

Beşiktaş, Vanessa Cordoba’yı kadrosuna kattı Beşiktaş, Vanessa Cordoba’yı kadrosuna kattı

Türkiye liglerinin bitmesini mütakip Yönetim Kurulumuzu ve Federasyon Kurulları’nda görev alacak arkadaşlarımızı kamuoyuyla paylaşacağız.

Tüm futbol paydaşlarının desteğini bekliyorum.

Saygılarımla

Tolga Gani Zengin

TFF Başkan Adayı"

Seçime az bir zaman kala Zengin, başkanlık yarışındaki iddiasını sürdürmeye devam ederken son yaptığı açıklamada "Türk futbolunu içinde bulunduğu bataktan, atanmış değil seçilmiş yönetimler kurtarabilir. #DeğişimZamanı" sözlerine yer verdi.

Editör: Medya Tilkisi