Azerbaycan Milletvekili Ganira Paşayeva tedavi gördüğü Merkezi Klinik Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde bugün hayatını kaybetti.

Milletvekili, ciddi sağlık sorunları nedeniyle 23 Eylül'den bu yana Merkezi Klinik Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine yerleştirildi.

Ganira Pashayeva'nın sağlık durumunun kritik olması nedeniyle, Merkezi Klinik Hastanesi sağlık personeli ve Ankara'daki tıp uzmanlarının aldığı tüm önlemlere rağmen milletvekilinin hayatını kurtarılamadı.

Ganire Paşayeva Kimdir?

Ganire Paşayeva 24 Mart 1975 tarihinde Tovuz, Azerbaycan'da dünyaya geldi.

Lise mezuniyetinin ardından Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde eğitimine devam eden Paşayeva, buradaki eğitiminin yanında Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Tiktok'ta göğüslerini açan kadını gören Sevda Türküsev çıldırdı Tiktok'ta göğüslerini açan kadını gören Sevda Türküsev çıldırdı

1998 senesinde ANS televizyonunda muhabir olarak çalışmaya başlayan Paşayeva, ilerleyen dönemlerde aynı kanalda farklı görevlerde yer aldı.

2005 senesinde halkla ilişkiler bölüm başkanı oldu.

Siyasi yaşamına da aynı sene başlayan Paşayeva, ilk defa 6 Kasım 2005 tarihinde yapılan seçimler sonucu Tovuz bağımsız Milletvekili olarak meclise girdi.

Millî Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu'nun üyesi olan Ganire Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu'nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları'nın üyesidir.

Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde Azerbaycan Cumhuriyeti'ni temsil eden kurulun da üyesidir.

'Aşk Başka' isimli yayınlanmış kitabı vardır.