Dün gece boyunca canlı olarak yapılan "Türkiye tek yürek" kampayasında yüklü miktarda bağışlar toplandı. Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler de yaptığı yardım ile gönülleri bir kez daha fethetti.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi toplamda 11 ilimizi derinden etkiledi. Depremzedeler için TV kanalları "Türkiye Tek Yürek" sloganıyla ortak yaptıkları programla yaraları sarmaya çalıştı. 

Türkiye'den birçok ismin bağışta bulunduğu kampanyada Fenerbahçe'nin genç oyuncusunun da yaptığı bağış altyazıda görüldü.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un kulüp başkanları, yardım kampanyası için ortak canlı yayına katılarak telefon ile bağış topladı.

ARDA GÜLER'DEN BAĞIŞ!

Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler, depremzedeler için 6 milyon TL bağışta bulundu. Spor dünyasından birçok kişinin yaptığı bağış kampanyasına katılan Arda'nın gönderdiği ücret altyazıda gözüktü.

Genç yaşına rağmen bu kadar büyük bir meblağ bağışlayan Arda'ya sosyal medyada övgü dolu sözler söylendi.

Türkiye'nin tek yürek olduğu bağış kampanyasına Arda Güler'den büyük destek! Genç yaşına rağmen gönderdiği ücret alkış topladı.

Arda Güler Yardım 1

ARDA GÜLER KİMDİR?

Arda Güler, 25 Şubat 2005'te Ankara'nın Altındağ ilçesinde dünyaya geldi. 2014 yılında 9 yaşında iken Gençlerbirliği altyapısına katılan Arda, yeteneği ile ön plana çıktı. 2018'e kadar Başkent ekibinde forma giyen genç solak, Şubat 2019'da Fenerbahçe'ye katıldı.

Hayalini kurduğu kulübe gelmenin mutluluğu

14 yaşında Fenerbahçe'ye katılan Arda, hayalini kurduğu kulübe geldiğini belirtmiş ve "Bir yanda yıllardır beraber futbol oynadığım takım arkadaşlarımdan ve hocalarımdan ayrılmanın üzüntüsü, diğer tarafta taraftarı olduğum ve hayalini kurduğum kulübe gelmenin mutluluğu..." ifadelerini kullanmıştı.

Uzun yıllar Türk futboluna katkı sunması bekleniyor

Elit Akademi Ligi U14'te 21 maçta 12, Elit Akademi Ligi U15'te 13 maçta 5, Elit Akademi Ligi U16'da 6 maçta 1 gol atan Arda, asıl çıkışı Fenerbahçe'nin U19 Takımı'nda yaptı. Çıktığı 22 maçta 10 gol, 7 asistle oynayan Arda'nın uzun yıllar Türk futboluna katkı sunması bekleniyor.

10 numara pozisyonunda oynayan solak genç, idol olarak Fenerbahçe efsanesi Alex'i görüyor.

Fenerbahçe'de kısa süre içerisinde fark yaratan 16 yaşındaki Arda Güler, geleceğin en önemli yıldız adayları arasında gösteriliyor. Sol ayağını çok iyi kullanan ve 10 numara pozisyonunda görev alan Arda, Emre Belözoğlu, Tahir Karapınar ve Ekrem Ekşioğlu’nun da yakından bildiği bir oyuncu.

Editör: Emel Kılıç