Türkiye'den taşınarak ABD'ye yerleşen oyuncu Erdem Baş, paylaştığı videoda Porsche marka araba aldığını duyurdu. Arabanın fiyatının 7500 dolar olduğunu belirten Baş, "Bu arabayı Türkiye'de alma şansım yok" dedi.

"Ayrılsak da Beraberiz", "Çocuklar Duymasın" gibi dizilerde yer alan oyuncu Erdem Baş, Green Card çekilişini kazanmış daha sonra ABD'ye taşınmıştı.

Çektiği videolarla gündeme gelen Baş, Porsche Cayenne S araba aldığını duyurarak, aracın fiyatını açıkladı.

BURADA ARABA TEMEL BİR İHTİYAÇ

"Paylaşımıyla ilgili konuşan Baş, "Burada araba temel bir ihtiyaç, koca bir kıta ve otobüsle bir yere gitmek çok zor. Dolayısıyla burada ilk önce çözülecek ihtiyaçlardan biri araba. 2. el fiyatları eskiye göre burada da biraz artmış" dedi.

7500 DOLARA PORSCHE

Baş, arabanın fiyatını şu sözlerle açıkladı:

"105 bin milde aldım yani 170 bin kilometrede aldım aracı ve fiyatı vergisiyle birlikte toplam 7500 dolar. 2009 model, 13 yaşında full bir Porsche araç ama çok iyi bakmışlar. Ben Türkiye'de sattığım otomobilin fiyatına burada bu aracı aldım. Türkiye'de lüks arabalara binemedim, hiç böyle lüks bir jeepe binmek gibi bir şansım olmamıştı. Burada bunu kolay bir şekilde alabildik.

ABD'ye taşınmadan önce, geçtiğimiz kasım ayında Türkiye'de kullandığım yerli marka otomobilimi 146 bin TL'ye satmıştım, bir kaç ay sonra aracın fiyatının 2 katına çıktığını öğrendim. Burada satın aldığım araç ise 10 bin dolar civarındaydı fiyatları internette. Ben biraz daha uyguna buldum. Burada Alman arabaları yedek parçası pahalı olduğu çok tercih edilmiyor ama ben keseme uygun olsun diye 2. ele araba aldım. Benim için beni bir yerden bir yere götürmesi önemli olan bana fazla bile ayağımızı yerden kesiyor. Bunları söylemeye utanıyordum ama sonunda paylaştım. Bundan dolayı umarım fazla linç yemem."