Her platformda sık sık güncellenen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları dertten kurtaracak çok önemli bir yeniliğe daha kavuştu.

Ulaştırma Bakanlığı yerli ve milli 5G'ye destek verdi! Ulaştırma Bakanlığı yerli ve milli 5G'ye destek verdi!

Meta bünyesinde hizmet veren WhatsApp, mesajlarla ilgili bir süredir test ettiği özelliği devreye aldı. Söz konusu yenilik, tüm dünyadaki kullanıcılara da resmi olarak ulaşmaya başladı.

MESAJLAR İÇİN HAYAT KURTARAN ÖZELLİK

WhatsApp, mesaj silme seçenekleri arasında ‘Benden sil’ ve ‘Herkesten sil’ olmak üzere iki seçenek sunuyor.

Herkesten sil’e tıklamak isterken yanlışlıkla Benden sil’e tıkladığınız durumlarda mesajı ne yazık ki herkesten silmemiş oluyorsunuz. İşte WhatsApp’ın bir süredir üzerine çalıştığı özellik nihayet herkes için kullanılabilir.

Geri Sil Whatsapp

Yeni güncelleme sayesinde Benden sil’e bastıktan hemen sonra mesajı geri alabiliyorsunuz. Ancak bu, sınırlı zamanda gerçekleşebiliyor.

Karşı tarafa mesaj gönderdiğinizde ve yanlışlıkla kendi mesajınızı kendinizden sildiğinizde, sadece 5 saniye içinde 'geri al' diyerek mesajınızı kurtarabilirsiniz. Aksi taktirde belirlenen süre geçildiğinde mesajı geri getirmek mümkün olmayacaktır.

Birkaç aydır beta kullanıcıları üzerinde test edilen özellik, artık herkes tarafından kullanılabilir. WhatsApp'ı son sürüme güncellediğinizden emin olun.