Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir ikilisinin başrolünde yer aldığı Yalı Çapkını dizisinin ikinci sezonu düşen reytingler ve izleyicilerin hikayeye yönelik eleştirileri ile öne çıktı. Dizinin reytinglerde elde ettiği düşüşün altında yatan neden, değişen ikinci sezon hikayesinin tatmin etmemesi olarak gözüküyor.

Mehmed Fetihler Sultanı, kadrosuna dev bir isim katıyor! Mehmed Fetihler Sultanı, kadrosuna dev bir isim katıyor!

Bazı karakterlerin ilk sezondakine nazaran daha farklı bir noktaya doğru sürüklenmesi de Yalı Çapkını hayranlarının kafasını karıştıran bir başka önemli unsur oldu.

Dizinin yurt dışı satışları ise iyi gidiyor. Ecco Rights firması tarafından dağıtımlar yapılmaya devam ediyor. Firmanın Türk dizilerinden sorumlu müdürü Handan Özkubat’ın 3. sezon ile ilgili sözler söylediği yönünde bilgiler de internet medyasına ve sosyal medyaya yansıdı.

Handan Özkubat’ın Yalı Çapkını dizisi için, “Şu zamana kadar hiçbir Türk dizisinde görmediğimiz derecede fenomenliğe ulaştı” şeklindeki sözler sosyal medyada çok konuşuluyor.

Özkubat ayrıca Türkiye’deki izleyicilerin yanı sıra dünya çapında da hayran kitlesinin genişlemekte olduğunu belirtiyor ve “Yalı Çapkını dizisinin başarısı hız kesmiyor ve 3. sezonda neler olacağını merakla bekliyoruz” diye konuştu.

İnternet medyasına yayılan bu sözler Yalı Çapkını dizisinin gelecek dönemde de devam edeceği şeklinde yansıtıldı.

Editör: Ali Çetin Akbayrak