Yapı Çapkını dizisi 2. sezonuyla Cuma akşamları Star TV ekranında yayınlanmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz sezona oldukça iddialı başlayan ancak yeni sezonda rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Yalı Çapkını dizisinin akıbeti uzun süredir merak edilmeye başlandı.

Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir, Çetin Tekindor, Şerif Sezer, Gülçin Şantırcıoğlu, Diren Polatoğulları, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Binnur Kaya, Tarık Emir Tekin, Ersin Arıcı, Beril Pozam, İrem Altuğ ve Buçe Buse Kahraman gibi başarılı isimlerin rol aldığı Yalı Çapkını  dizisinin ikinci sezonu düşen reytingler ve izleyicilerin hikayeye yönelik eleştirileri ile öne çıktı. 

Yalı Çapkını dizisinin ikinci sezonunda da umutlar çok yüksekti. Özellikle sezon başında yenilenen hikayenin izleyicileri diziye daha çok bağlayacağı düşünülmüştü. Ancak bunun tam tersi oldu.

Yalı Çapkını Mert Ramazan Demir Ve Afra Saraçoğlu

 Dizinin reytinglerde elde ettiği düşüşün altında yatan neden, değişen ikinci sezon hikayesinin tatmin etmemesi olarak gözüküyor.

Bazı karakterlerin ilk sezondakine nazaran daha farklı bir noktaya doğru sürüklenmesi de Yalı Çapkını hayranlarının kafasını karıştıran bir başka önemli unsur oldu.

Dizinin yurt dışı satışları ise iyi gidiyor. Ecco Rights firması tarafından dağıtımlar yapılmaya devam ediyor. Firmanın Türk dizilerinden sorumlu müdürü Handan Özkubat’ın 3. sezon ile ilgili sözler söylediği yönünde bilgiler de internet medyasına ve sosyal medyaya yansıdı.

Handan Özkubat’ın Yalı Çapkını dizisi için, “Şu zamana kadar hiçbir Türk dizisinde görmediğimiz derecede fenomenliğe ulaştı” şeklindeki sözler sosyal medyada çok konuşuluyor.

Kardeşlerim dizisini seyredenler Su Burcu Yazgı Coşkun’a tepkili! Kardeşlerim dizisini seyredenler Su Burcu Yazgı Coşkun’a tepkili!

Özkubat ayrıca Türkiye’deki izleyicilerin yanı sıra dünya çapında da hayran kitlesinin genişlemekte olduğunu belirtiyor ve “Yalı Çapkını dizisinin başarısı hız kesmiyor ve 3. sezonda neler olacağını merakla bekliyoruz” diye konuştu.

Yalı Çapkını Mert Ramazan Demir Ve Afra Saraçoğlu 1

İnternet medyasına yayılan bu sözler Yalı Çapkını dizisinin gelecek dönemde de devam edeceği şeklinde yansıtıldı.

Geçen sezonun flaş projesi olan dizinin en çok izlenen yapımlar arasında tüm kişiler kategorisinde 6. sırada olduğunu, AB grubunda 7. sırada bulunduğunu ve ABC1’de ise 8. durumda olduğunu belirtelim.

Bahar dizisinin bu sezon büyük çıkış yaptığı reytinglerde; Kızılcık Şerbeti, Kızıl Goncalar, İnci Taneleri, Yargı, Kuruluş Osman ve Gönül Dağı dizilerinin iyi sonuçlar aldığı gözlemleniyor. Yalı Çapkını dizisi de bu projeleri takip ediyor.

Editör: Emel Kılıç