Tasavvuf dünyadan soyutlanmayı mı gerektirir? Neşe ve keder aynı evi paylaşamaz mı? Erdem derken neyi kast ediyoruz? Yazar Selcen GÜR, yeni kitabı Plaza Sufisinde bu sorulara ve çok daha fazlasına yanıt arıyor.

2021 yılında yayımlanan “Sır ve Gölge” adlı romanıyla okurlara merhaba diyen Selcen Gür’ün kişisel gelişim, felsefe, psikoloji ve Tasavvuf ile harmanlanmış yeni kitabı Plaza Sufisi Tara Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İlk romanı Sır ve Gölge’deyaşamın sırları ve gölgeleri arasında kendini gerçekleştirmeye çalışan kadınların birbirine değen yaşamlarını yazan Selcen GÜR, bu kez bambaşka bir kapıyı aralıyor. Çağımız insanının bitmek bilmez arayışı ve soruları, Tasavvufun ve pozitif psikolojinin bakış açılarını harmanlayan metinlerle Plaza Sufisi’nde gün yüzüne çıkıyor.

Ahmet Yesevî, Yunus Emre, Hacı Bektaş Velî gibi büyük sufiler ve Csikszentmihalyi, M. Seligman, N. LePera, V. E. Frankl, D. Gilbert gibi çağımız yazarlarının da okura eşlik ettiği kitap dört bölümden oluşuyor. Yıllar süren okumalarını zengin bir kaynakça ve kişisel tecrübeleriyle sentezleyen Selcen GÜR, inancın biyolojisinden tevekkül ve teslimiyete, öfke vehaset gibi duygulardan kalıcı mutluluk ve erdemlere kadar çok sayıda konuyu bazen kurgusal bir zeminde bazen de tamamen kendi bakış açısını yansıtarak sürükleyici bir anlatımla ele alıyor.

81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu 81. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu

Plaza Sufisi, hız ve tüketimin doruk noktasına ulaştığı çağımızda hakikatin izinde gitmekte kararlı olanlara yoldaşolacak bir başucu kitabı.

Editör: Medya Tilkisi